понеділок, 26 грудня, 2016, 9:57 блоги Політика
Як поляки Львова вимагають від Києва автономії
Павло Лисенко
військовослужбовець, воїн АТО
Фото: ukrnationalism.com
Фото: ukrnationalism.com

Представники українських підприємств вимагають від Петра Порошенка відновити економічні відносити з Росією.

Такий сценарій впродовж останніх півроку розігрували російські пропагандисти в українському медіа-просторі. Про це можна прочитати «Детектор медіа».

Для чого? Все дуже просто. Використовуючи технологію впливу «соціального доказу» Роберта Чалдині, українці, які й гадки не мали в доцільності скасування економічних обмежень з Росією, читаючи подібні матеріали ставили собі питання: «Якщо так багато людей дійсно вважає, що це потрібно зробити, то, мабуть, вони праві, і я повинен теж дотримуватись такої позиції». Ну, щоб бути як всі. Так само, до речі, діють на електорат публікації щодо нібито шаленого рейтингу Юлії Тимошенко на майбутніх президентських виборах. Але, «то такоє», зараз не про це.

Росія намагається використати усі можливості, щоб напаскудити нашій державі. І великий розрахунок вона робить на «корисних ідіотів», тобто людей, які, самі того не усвідомлюючи, допомагають їй в цьому. Не винятком є й українсько-польські відносини. Росія добре розуміє, що ніяк не зможе навчити поляка любити Путіна та росіян. Але використовуючи чутливі фактори історичних відносин наших країн, може спонукати поляків не любити українців, а українців – не любити поляків. Такий розклад сил Путіна цілком задовольнить.

Ось чергова інформаційна провокація, яка стала ще однією краплиною в море українсько-польської неприязні. Так, редакція сайту «LwiwNews» 23 грудня провела конференцію, присвячену проблемам українсько-польських транскордонних відносин. Про подію можна почитати з першоджерела тут. Якщо коротко, то на конференції було висловлено, що Львівщина має унікальну можливість у порівнянні з іншими регіонами для поглиблення економічних відносин з країнами ЄС, а особливо з Польщею. Все!

Проте, наступної доби російські ЗМІ, а також ЗМІ псевдореспублік «Л/ДНР» (куди ж без них) повідомили про те, що ПОЛЯКИ ЛЬВІВЩИНИ ВИРІШИЛИ ТЕРМІНОВО ВИМАГАТИ ВІД КИЄВА ЕКОНОМІЧНОЇ АВТОНОМІЇ ДЛЯ ЛЬВІВЩИНИ.

Новину надрукували провідні російські ЗМІ

«Взгляд» – «Поляки призвали Киев дать Львову экономическую автономію».

«НТВ» – «Поляки Львовской области потребовали экономической автономии для региона»

«Регнум» – «Поляки Львова потребовали экономической автономии для интеграции с Варшавой»

Список можна продовжувати на декількох сторінках. Підхопили новину й сепаратистські ЗМІ. Куди ж без них, треба ж показати апалчєнію, що «Україна скоро розвалиться, так що радійте, що вас врятував руській мір».

Тезами їх матеріалів були наступні:

  • у Львові пройшов форум транскордонного співробітництва. Ну, це правда));
  • форум організувала польська община Львова. Це фейк, адже на форумі був лише присутній голова об’єднання поляків Львівської області Сергій Лук’яненко, якому надали слово, і він заявив, що відсталість регіону в економічному плані від того рівня, на якому зараз перебувають сусідні польські, становить 50 років;
  • На форумі був присутній Сенатор польського Сейму Ян Жарин. Фейк. Його на заході не було.

Цю інформацію також спростовує учасник заходу Андрій Павлишин. 

 

Щодо українських ЗМІ, новину поширила низка незрозумілих інтернет-видань:

«Львів-News» – «Поляки Львівщини хочуть економічної автономії для регіону»

«Патріоти України» (Гм, дивні якісь патріоти) – «Польща дасть нам можливість реалізувати себе»: Поляки Львівщини зажадали автономії свого регіону (відео)

«Подводка.Info» (що це взагалі???) – Поляки Львовщины потребовали от Киева экономической автономии (Видео)

Якийсь незрозумілий «Общєствєнно-політічєскій жюрнал Украіни Elise» – «Польская община Львовщины потребовала у Киева экономической автономки».

«ВчасПик» – «Поляки посягают на Львов: региону потребовали предоставить особый статус»

«Український Медіа Центр Ukrmedia» – «Польская община во Львове выступила за экономическую автономию от Киева»

І всі вони посилаються на видання «Преса України» або самі на себе. «Преса України», до речі, також посилається на «Преса України»)))

Що намагалися досягти подібним фейком російські пропагандисти, зрозуміти зовсім не складно. Адже ключовим меседжем є те, що ПОЛЯКИ Львова вимагають. Не львів’яни, а саме поляки. Ну а яка реакція може бути в українця, який не володіє ситуацією, але читає, що поляки в його державі вимагають якоїсь автономії? Отож!

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 00:06 :50