Новини » Політика

Мінкульт не може забороняти виступи артистів-українофобів, – Нищук

Міністерство культури не має важелів впливу, аби забороняти концертну діяльність російських артистів або таких, які вороже ставляться до всього питомо українського.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00-15:00 та 19:00-21:00) на телеканалі ZIK заявив міністр культури Євген Нищук.

За його словами, якщо при Держкіно у нас працює комісія, яка регулює трансляції серіалів та кінострічок, то щодо естрадно-вокального мистецтва такого регулятора в Україні немає.

«Ба більше, концертні зали – палац «Україна», Жовтневий палац, палаци в регіонах, філармонії, чимало національних театрів не підпорядковуються міністерству культури. Тому ми не маємо можливості впливати на виступи артистів. Це є комерційні виступи і заборонити їх ми не можемо за законом», – наголосив міністр.

Вихід Євген Нищук бачить у створені спеціальної комісії, яка би займалась регуляцією гастрольної діяльності на території України.

«Я не є прихильником цензури, оскільки сам є людиною творчою. Але ми повинні зважати на час та на обставини, бо живемо в час війни та агресії РФ проти України, в час потужного інформаційного тиску», – зазначив він.

На переконання міністра, нині Україні не потрібна цензура на культуру і мистецтво, натомість потрібна цензура на пропаганду та похваляння РФ.

Нагадаємо, у листопаді 2016 року у Києві через концерт Потапа і Насті побилися праві активісти та поліція. Учасники акції із символікою ВО «Свобода» та «Сокіл» протестували проти проведення концерту «кремлівських заробітчан» в Україні. Активісти скандували «Ганьба!» та «Куди ви ведете своїх дітей?». 

Loading...