Новини » Економіка 26 грудня, 2016, 15:33
Кіберполіція: Шахраї виманюють гроші під приводом «злиття» «Приватбанку» і «Ощадбанку»

Після того, як уряд прийняв рішення про перехід 100% акцій ПАТ КБ «Приватбанк» у власність держави, у мережі з’явилася різного роду інформація про можливе об’єднання націоналізованого «ПриватБанку» і державного «Ощадбанку». Цією інформацією одразу ж скористалися шахраї, які придумали злочинну схему заволодіння коштами громадян.

Про це повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України.

Як йдеться у повідомленні, шахрайська схема полягає у тому, що шахраї телефонують потенційній жертві, не обов’язково безпосередньо клієнту «ПриватБанку», і представляються працівниками служби безпеки «ОщадБанку» та зловживаючи довірою громадян, дізнаються чи є потерпілий власником карткового рахунку «ПриватБанку», а потім, у разі підтвердження цього факту, повідомляють, що у зв’язку з об’єднанням цих двох банківських установ, клієнту терміново необхідно здійснити переведення коштів з рахунку «Привату» на новий, оформлений в «Ощаді», картковий рахунок.

Таким чином, під час спілкування із жертвою, зловмисники намагаються дізнатися інформацію про номер банківської картки, CVV код, пароль до Інтернет-банкінгу, а також інші дані, за допомогою яких і вчиняється заволодіння коштами.

«Найчастіше, у разі отримання цієї інформації, шахраї отримують доступ до карткового рахунку своєї жертви та намагаються перерахувати кошти, які зберігаються на ньому, на підконтрольні їм банківські рахунки (картки). Для цього вони телефонують жертві та повідомляють, що на їхній номер мобільного телефону буде надіслано смс-повідомлення, за допомогою якого й буде здійснено переказ коштів з картки «Привату» на нову карту «Ощаду» або за допомогою вказаного смс-повідомлення колишньому клієнту «Привату» необхідно активувати, знову ж таки, нову картку «Ощаду». А як Ви вже зрозуміли, вказані смс-ки – ніщо інше як коди доступу до ресурсу «Приват 24», – йдеться у повідомленні.

У кіберполіції також зазначають, що шахраї, використовуючи методи соціальної інженерії, вчиняють злочинні дії не лише стосовно клієнтів «Привату», а й дізнавшись, що довірливий громадянин є клієнтом будь-якого іншого банку, створюють аналогічну до ситуацію для заволодіння його коштами.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 21:42 :05