Новини » Політика

У 2017 році рівень інфляції буде значно вищим, ніж заклали у бюджеті, – Тарута

Рівень інфляції у 2017 році буде значно вищим, ніж той, який заклали у бюджеті. Міністерство економіки уже прогнозує стрибок курсу долара до тридцяти гривень. Окрім того, немає жодних підстав і для піднвищення зарплат.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00-15:00 та 19:00-21:00 на телеканалі ZIK) висловив народний депутат Сергій Тарута.

Закладений у бюджеті рівень інфляції не буде виконаним. Адже цифри, за які проголосували депутати у головному кошторисі країни значно відрізняються від тих, які прогнозують експерти. Зокрема, депутати передбачили інфляцію на вісім відсотків, тоді як Міністерство економіки говорить щонайменше про десять. Також не збігаються і курси валюти – у бюджеті він становить 27 гривень і 20 копійок, а у Мінекономіки говорять про 30 гривень за долар.

«Ми уже бачимо, які відбуваються коливання та дефіцит. Тож поки що я не розумію, за який рахунок зможемо залучити гроші. Це означає, що відбуватиметься тиск на інфляцію», – наголоси Тарута.

Окрім того, на думку нардепа підвищення заробітної плати до 3 200 гривень – помилкове рішення, адже не має за собою жодних економічних підстав.

«Це дуже гарно звучить, але для такого мають бути певні умови, яких в Україні немає. Адже у нас не відбувається відповідного фінансового піднесення. Гройсман переконував, що 2017-ий буде роком економічного зростання та обіцяв усім нові робочі місця. Однак насправді ми бачимо, що немає жодних сигналів», – підкресли Сергій Тарута. Loading...