Новини » Політика

«Приват» не виконав умов з докапіталізації, тож НБУ розпочав націоналізацію

Національний банк України двічі відтерміновував власникам «Приватбанку» докапіталізацію цієї фінустанови, однак вони не виконали своїх зобов’язань.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00-15:00 та 19:00-21:00) на телеканалі ZIK заявив заступник голови Ради НБУ Тимофій Милованов.

«Приватбанк» не є якимось особливим банком, на який не поширюється вплив законодавства. Такі підходи були застосовані до інших банків. Деякі з них вирішили докапіталізовуватись і зробили це. Власник «Привату» підписав зобов’язання про докапіталізацію, однак не виконав їх, тому держрегулятор був змушений ухвалити рішення про націоналізацію», – сказав експерт.

Тимофій Милованов наголосив, що перед тим як почати переведення банку у державну власність, НБУ двічі пролонговував терміни докапіталізації «Привату», власникам банку йшли назустріч.

«Правила мають бути однакові для всіх банків, у нас не має бути одного банку, який стоїть над усіма. Стрес-тести для «Привату» та інших банків були проведені в січні 2016 року. За їхніми результатами були укладені угоди про докапіталізацію. Але «Приватбанк» ані в квітні, ані в жовтні цього року вимог, котрі висувались до нього не виконав, відповідно, НБУ запустив процес націоналізації», – пояснив представник ради Нацбанку.

До слова, як раніше стверджував Тимофій Милованов, у націоналізованому 18 грудня «Приватбанку» після оголошення рішення держрегулятора працювала транзитна тимчасова адміністрація, а новий менеджмент мав стати до роботи з 21 грудня.

Loading...