Новини » Події

Обвинувальні акти проти двох кримських дезертирів скеровано до суду

Військова прокуратура Південного регіону України закінчила досудове розслідування та направила до суду обвинувальні акти стосовно колишніх військовослужбовців ЗСУ, які зрадивши присязі, перейшли на бік країни-агресора.

Як йдеться у повідомленні, колишній молодший сержант Баранов А. В. і прапорщик Одинцов М. Е. проходили службу в одній з військових частин, дислокованих на території Криму. Під час окупації півострова вони не виконали наказу про прибуття до нового місця служби і залишилися на окупованій території. Тим самим вони дезертирували, у зв’язку з чим були оголошені в розшук, пише «Новое время».

У березні 2014 року на загальному шикуванні особового складу військової частини Баранов і Одинцов відмовилися виконувати обов’язки несення військової служби в ЗСУ та заявили про намір проходити службу в ЗС Російської Федерації.

Надалі вони уклали «контракти» про проходження військової служби у ЗС РФ на посаді механіка літака військової частини і повітряного радиста змішаної авіаційної ланки авіаційної ескадрильї змішаного авіаційного полку військової частини ЗС РФ.

«Затриманим особам військовою прокуратурою Миколаївського гарнізону Південного регіону України вручено письмове повідомлення про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 408 (дезертирство) КК України, ч. 1 ст. 111 (державна зрада) КК України. Тепер подальшу долю дезертирів і зрадників буде вирішувати суд», – додали в прокуратурі.

В листопаді СБУ затримала на адмінкордоні з Кримом двох дезертирів, які після анексії півострова перейшли служити в російську армію.

Як заявила речниця СБУ Олена Гітлянська дезертири були заарештовані під час перетину адмінкордону на пункті пропуску Чонгар, так як проти них були порушені кримінальні справи. У Міноборони України відзначили, що на той момент причина спроби перетину адмінкордону дезертирами була невідома.

У свою чергу, Міністерство оборони Росії звинуватило українську сторону у викраденні своїх «військових» на території Криму з подальшим їх вивезенням в Миколаївську область.

За словами голови СБУ Василя Грицака, дезертири хотіли на території материкової України незаконно придбати деякі документи. Саме для цього вони прибули на КПВВ Чонгар, де повинні були зустрітися з кур’єром з материка.

У той же час, зрадники не планували «чесний» обмін документів на гроші, адже готівку вони залишили у російських прикордонників. Посередника планували виманити на окуповану Росією територію, забрати документи, а його самого віддати ФСБ.

Loading...