Новини » Політика

Гонтарева у декларації не вказала, що їй винні 15 мільйонів, – Тарута

В електронній декларації керівник Нацбанку України Валерія Гонтарева приховала борг приватної установи перед нею у сумі 15 мільйонів.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00-15:00 та 19:00-21:00) на телеканалі ZIK заявив народний депутат, голова ради директорів компанії «Індустріальний союз Донбасу» Сергій Тарута.

«Голова НБУ порушила закон про засади запобігання корупції. У своїй декларації у графі №12 вона не вказала борги третіх осіб перед нею. Однак, один з власників компанії ICU Макар Пасенюк стверджує, що вони ще не виплатили Валерії Гонтаревій трирічні дивіденди за акції компанії», – повідомив нардеп.

За його словами, борг приватної компанії становить близько 15 млн. Сергій Тарута переконаний, що Валерія Гонтарева повинна була це вказати у декларації. Окрім того, нардеп побачив конфлікт інтересів у діях очільниці НБУ.

«У ICU є банк «Авангард», а це напряму свідчить про конфлікт інтересів. Бо у Гонтаревої є акції компанії, яка володіє банком, діяльність якого, у свою чергу, контролюється НБУ. Це є прямим порушенням», – вважає Сергій Тарута.

Він додав, що звернувся з цього приводу до правоохоронців та повідомив факти, які, на його думку, свідчать про зловживання керівника Нацбанку України.

Натомість, голова НБУ Валерія Гонтарева стверджує, що власник компанії «ІСД» нардеп та бізнесмен Сергій Тарута має боргів перед українськими банками на 2,5 мільярда гривень.

За її словами, Тарута ще до кризи заборгував банківській системі України і міжнародним інвесторам понад 3 мільярди доларів. Реструктуризація цих боргів розпочалася у 2009 році. Loading...