Новини » Політика

Дохідну частину бюджету складають непевні надходження, – експерт

Дохідна частина бюджету України на 2017 містить у собі низку ризиків. Зокрема десять і сімнадцять мільярдів гривень у ній складають, відповідно, повернення державі активів Януковича та доходи із приватизації. А це лише гіпотетичні кошти.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00-15:00 та 19:00-21:00 на телеканалі ZIK) висловив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

У прийнятому держбюджеті України на 2017 рік є величезна кількість ризиків. Зокрема йдеться про дохідну його частину, у якій десятки мільярдів складають лише гіпотетичні надходження.

«У мене виникають серйозні побоювання, що ж буде, якщо не вдасться провести приватизацію у передбаченому об’ємі – близько 17 мільярдів гривень. І підстави для хвилювань у мене є, адже у цьому році план по доходах з приватизації був виконаний менш, ніж на один відсоток», – наголосив Устенко.

Окрім того 10 мільярдів для дохідної частини бюджету планують отримати із повернення державі активів президента-втікача Януковича та представників його режиму. Однак, слід розуміти, що наразі цих грошей також немає.

«Більше того, я вважаю, що сам підхід до всіх цих коштів був дещо дивним. В України внутрішній та зовнішній державний борг складає 90 відсотків ВВП. Тож, якщо ж скарби Януковича все ж вдасться повернути, я вважаю, що ці кошти варто було б пустити на зниження об’ємів боргового навантаження, ніж просто поставити їх у дохідну частину. А якщо їх не знайдуть? Уявіть, які ми отримуємо ризики», – зазначив Устенко.

Окрім того у експерта виникли серйозні питання і щодо збільшення акцизів на алкогольну та тютюнову продукцію.

«Я розумію, що це можна було б зробити у якійсь із Скандинавських країн. Наприклад, у Швеції, яка займає десяту позицію по рівню корупції. А не в Україні», – резюмував Олег Устенко.

Loading...