Новини » Політика

Справу Охендовського повинен розглядати Антикорупційний суд, – експерт

Справа голови ЦВК Михайла Охендовського обов‘язково завершиться обвинувальним актом, який рано чи пізно направлять до суду. Розслідування триває і уже зібрано більшу частину доказів.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00-15:00 та 19:00-21:00 на телеканалі ZIK) повідомив правник Центру протидії корупції Андрій Савін.

«Сподіваємось на успішне завершення справи. Санкція статті, яку йому інкримінують, передбачає термін покарання до 12 років із конфіскацією майна», – зазначив Савін.

Наразі детективи НАБУ пропонують вжити до Охендовського запобіжний захід – арешт нерухомості, застава у мільйон 200 тисяч гривень та відсторонення від посади. Про заборону виїзду закордон поки що не йдеться, адже одіозний голова ЦВК співпрацює зі слідством.

Учасник програми зазначив, що вперше суд розглядатиме справу проти чиновника такого високого рівня.

«Давайте не забувати про те, що вперше розслідується справа такого рівня, і факт отримання хабара доводять заднім числом. Бо зазвичай у нас чиновників затримували на гарячому із міченими купюрами. Ці справи НАБУ – тест для нашої ще нереформованої судової системи», – розповів Савін.

Зараз одна із найбільших проблем полягає у тому, що судова реформа лише стартувала, тож у країні немає незалежної судової гілки влади.

«Знаємо багато прикладів, коли судді вирішують навпаки: як звільнити особу від кримінальної відповідальності», – наголосив експерт.

Експерт усе ж зізнався у сумнівах, що діюча судова гілка влади впорається із таким тестом.

«Потрібно, щоб справу розглядав вже Антикорупційний суд», – резюмував Андрій Савін.

 

 

Loading...