Новини » Політика

АП та Луценко будуть робити все, щоб Охендовський уникнув лави підсудних, – Шабунін

Незважаючи на те, що очільник ЦВК Михайло Охендовський більш ніж півтора року нелегітимно займає свою посаду, Адміністрація Президента та Генеральний прокурор робитимуть усе для того, щоб він уникнув покарання.

Таку думку висловив керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00-15:00 та 19:00-21:00 на телеканалі ZIK.

Громадський активіст наголосив на тому, що Охендовський, як особа, яка підозрюється в отриманні хабарів, не має права займати таку важливу посаду, як голова Центральної виборчої комісії: «є такі процеси в державі, дієві особи яких мають бути «святішими від королеви». Вибори- один з таких базових процесів. Адже вибори формують державу. В нас голова ЦВК півтора роки нелегітимно займає свою посаду тому що він вигідний політичній еліті, в першу чергу Президенту і керівникам коаліційних фракцій. Якщо він півтора роки нелегітимний, якщо йому висувають офіційне звинувачення в тому, що він взяв готівкою гроші в на той час провладної партії і він при цьому і далі виконує функції голови ЦВК, то про яку легітимність влади, обраної за керівництва цієї людини може іти мова?»

Як підтвердження, експерт навів заяви народного депутата-втікача Онищенка, який неодноразово заявляв про те, що саме Охендовський допоміг йому потрапити до Верховної ради.

«Взяти хоча б того самого Онищенка. Є очевидний факт того, як він став народним депутатом. Йому відмовило ЦВК на тій підставі, що він недостатню кількість днів перебував в Україні. Він програє перший суд, програє апеляцію. Потім з якогось дива він знову іде до ЦВК, додає до того пакету документів «довідочку» про те, що Федерація кінного спорту, яку він фінансує, відправила його закордон і він там мусив бути. І ЦВК допускає його до виборів. А після цього БПП дарує йому округ, не виставляючи там нормального кандидата», – розповів очільник Центру протидії корупції.

Віталій Шабунін висловив переконання, що високопосадовці в Україні зацікавлені в тому, щоб Охендовський не опинився на лаві підсудних: «Я впевнений, що зараз Адміністрація Президента, Юрій Віталійович Луценко будуть робити все, щоб Охендовський не опинився на лаві підсудних. Це так важливо тому, що в системи є золоте правило: якщо ти на посаді прокурора, судді, голови ЦВК виконуєш волю політичної еліти, ти – недоторканний. І це вже третій яскравий кейс НАБУ, який ламає це правило. Це суддя Чаус, Онищенко і тепер Охендовський. Системі в особі Президента, вищих посадовців критично важливо зберегти Охендовського. Вони мають зрозуміти, що вони стоять зараз перед вибором: або вони постійно відступають і дають правоохоронній системі робити свою роботу, або вони кінцево вбивають довіру до всієї країни». 

Loading...