Новини » Економіка 545

«Приватбанк» очолить екс-«тінь» Тігіпка

Після націоналізації «ПриватБанку» його головою правління буде призначений екс-міністр фінансів України Олександр Шлапак.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив перший заступник голови правління ПриватБанку Олег Гороховський.

«У банку з’явиться новий голова правління, Олександр Шлапак, який сформує нову команду топ-менеджерів. Стара команда готова і буде надавати їм всіляку підтримку», – повідомив Гороховський.

При цьому він зазначив, що з грошима клієнтів нічого не станеться. «З вашими грошима на поточних, депозитних, карткових рахунках, фізичних і юридичних осіб, з коштами, які були вкладені в «Сервіс вигідних вкладень» нічого не станеться. Це було ключовою умовою переговорів про зміну власності», – написав Гороховський.

Гороховський також повідомив, що мережа банкоматів «ПриватБанку» в останні дні видавала понад 2 мільярди гривень на день.

«При тому, що попередні рекорди ледь дотягували до 1,5 мільярда в найбільш пікові дні», – повідомив він.

Олександр Шлапак вже працював в Приватбанку з 1993 по 1998 рік, коли главою банку був Сергій Тігіпко. Він займав посаду директора Львівської філії, директора Західного головного управління та заступника голови ради банку.

У 1998 році Шлапак разом з Тігіпком пішов в уряд його радником, коли сам Тігіпко обіймав посаду віце-прем’єр-міністра з питань економіки.

З липня 2001 по листопад 2002 – Шлапак займав посаду міністра економіки в уряді Анатолія Кінаха.

З 2003 по 2005 рік Шлапак працював заступником голови НБУ, яким був тоді Тігіпко.

З 2005 по 2006 рік Шлапак працював главою Держказначейства. З 2007 по 2010 Шлапак був одним з керівників Секретаріату президента Віктора Ющенка.

Після Революції Гідності Олександр Шлапак займав посаду міністра фінансів у Кабінеті міністрів Арсенія Яценюка в період з 27 лютого 2014 по 2 грудня 2014 року.

Чутки про ймовірну націоналізацію «Приватбанку» з’явилися досить давно. При цьому в банку кожен раз називали такі розмови фейком.

Разом із тим, голова НБУ Валерія Гонтарева заявила, що до кінця 2016 року року буде рішення щодо «Приватбанку».

Кабінет Міністрів України на засіданні 18 грудня розглянув питання забезпечення стабільності у фінансовій системі країни. Беручи до уваги результати засідання Ради національної безпеки та оборони України, Уряд підтримав пропозицію Національного банку та Ради фінансової стабільності про перехід ПАТ «Приватбанк» у стовідсоткову державну власність.

За повідомленням прес-служби КМУ, перехідний період починається з 19 грудня. Держава обіцяє забезпечити плавний перехід, стабільну роботу цієї установи у звичному для її клієнтів режимі.

Як запевнив міністр фінансів України Олександр Данилюк, Уряд виділить необхідні для стабілізації ПриватБанку кошти, вони вже передбачені в бюджеті.

Більше інформації на цю тему читай те тут.

Loading...
Loading...
Loading...