live
Новини » Світ 688

Шведська влада готується до можливої війни з Росією

Шведські військові. Фото: independent.co.uk/AFP
загрузка...
загрузка...

Швеція видала рекомендації місцевій владі із закликом перевірити свою інфраструктуру цивільної оборони та підготуватися до можливої війни з Росією.

Шведське Civil Contingencies Agency (MSB), яке діє при Міністерстві оборони, скерувало офіційні листи главам безпеки у всіх її муніципалітетах, пояснюючи, що вони повинні бути краще підготовлені до потенційних конфліктів та інших кризових ситуацій, – інформує видання The Independent.

Цей крок, як вважають, є поверненням країни до «Загальної оборонної стратегії» епохи Холодної війни. Він оголошений минулого року у відповідь на «погіршення міжнародної обстановки» і «підвищеної невизначеності».

У листі йдеться про те, що акцент зроблено на «швидкості прийняття рішень, обміні інформацією, кризові комунікації, гнучкість, надійність і обробку секретної інформації», – повідомляє шведська газети Svenska Dagbladet (SVD).

Відродження «Загальної оборонної стратегії» було оголошене у грудні 2015 року. У ній йдеться, що захист країни від зовнішньої агресії повинен включати економічні і громадянські заходи поряд із військовою діяльністю.

MSB, яка відповідає за цивільний захист, громадську безпеку, управління надзвичайними ситуаціями та цивільну оборону, наполягає на тому, що ці приготування не означають, що Швеція насправді розпочинає війну.

Магнус Дюберг-Ек, з MSB, сказав SVD, що лист був відправлений у відповідь на підвищений рівень загрози.

«Ситуація в області безпеки у нашому регіоні погіршилася через що ми повинні підготувати себе з точки зору війни і конфлікту», – сказав він.

«Ми розіслали листи почасти для того, щоб місцева влада мала чіткі інструкції та знали, як діяти у кризовій ситуації».

Він додав: «Ця стратегія не нова, ми використовували її під час Холодної війни, і тепер будемо зміцнювати координацію щодо цивільної оборони».

Але його колега Сванте Вергер повідомив газеті: «Немає нічого, що вказувало б на те, що буде війна, але ми маємо вказівку від уряду, щоб підготуватися до неї».

Коли ці заходи були вперше схвалені у минулому році, прем’єр-міністр Стефан Левен описав ситуацію в області безпеки як ту, яка погіршується, пояснюючи це явною загрозою з боку Росії.

«Російська агресія і дестабілізація ситуації в Україні є найбільш серйозною загрозою для європейської безпеки після закінчення Холодної війни», – сказав він шведському парламенту.

«Незаконна анексія Росією Криму є порушенням міжнародного права. Межі не повинні змінюватися за допомогою сили. Наша підтримка України (як політична, так і економічна) триватиме. Сучасний загальний захист розробляється з метою реагування на виклики, що виникли зі зміною ситуації в сфері безпеки».

Дехто з муніципальної влади, за повідомленнями, скаржилася на те, що план уряду нереальний, кажучи, що вони не впевнені, як це буде фінансуватися. Поки не зрозуміло, чи будуть вони отримувати фінансування від центрального уряду з метою виконання рекомендацій, передбачених в листі.

Влада Швеції у 2015 році виділила додатково 6,2 млрд шведських крон для збільшення оборонного потенціалу між 2016 і 2020 роками, як повідомляється, в зв’язку з ростом занепокоєності з приводу присутності Росії в Балтійському морі.

Раніше на цьому тижні глава розвідки країни заявив, що Москва була найбільшим джерелом кібератак у Швеції.

В останні роки у Стокгольмі постійно стверджували, що російські літаки літають поблизу стратегічної області в Балтійському морі.

Країна нещодавно повернулася до протикорабельних ракет епохи Холодної війни, забираючи деякі частини з військових музеїв, щоб збільшити свою обороноздатність.

У вересні розслідування, розпочате урядом Швеції, дійшло висновку, що повернення до обов’язкової військової служби може допомогти збільшити збройні сили країни. Дослідження показало, що 4000 нових солдатів треба було б у 2018 році.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...