п'ятниця, 16 грудня, 2016, 14:38 Суспільство
Люди, схаменіться! Померти – не вихід
Наталія Фанок
журналіст, заступник головного редактора ІА ZIK

«Іде до школи тільки заради фізкультури. Більше йому ніяких уроків не треба. А от фізкультура – оце сила», – чомусь вирішила поділитись зі мною жінка років п’ятдесяти, з якою разом переходимо дорогу на світлофорі. «Баба, та що ти розумієш», – передає моя попутниця слова онука і емоційно продовжує, як було в її часи. «Може, спортсменом буде», – намагаюсь розрадити і біжу на свій трамвай, який саме під’їхав.

…Приголомшила новина про відомого відеоблогера, який вирішив звести рахунки з життям, бо «провалив завдання пройти соціалізацію». Не мені судити. Але: люди, схаменіться! Померти – це не вихід.

Чи не щодня гинуть люди на Донбасі, статистика смертельних ДТП зашкалює, пожежі, вибухи, інші надзвичайні події, хвороби, вбивства, нещасні випадки… Продовжувати не буду. І до всього цього ще й самогубства?! Не варто вкорочувати собі віку, ой не варто.

Один не може знайти мрії, інший вигорає, когось мучить депресія. Хтось не може пройти адаптацію в життя, а інший чіпляється за останню волосину, аби жити! І кожен новий день, кожне пробудження, та що там – кожен новий подих – це шанс, це надія, це життя!

Мій дідусь колись давно, проживши нелегке життя і уже перебуваючи на смертному одрі, сказав: так не хочеться помирати. І я, мала, уже тоді розуміла – наскільки ж треба любити життя, щоб попри хворобу та муки, хотіти жити! Хто бачив смерть – зрозуміє.

… І тут я подумала, а що, якщо маленький школяр, який попри сніг та мороз, рветься йти до школи, «бо ж нині фізкультура!», тим і виявляє свою волю до життя. Може, це саме та ниточка, яка тримає його і триматиме усе життя. Усім нам бажаю такої невидимої павутинки, яка б тримала нас навіть у найскладніші моменти життєвої дороги, особливо в найскладніші моменти.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 00:30:42