Новини » Події 15 грудня, 2016, 13:19
Янукович заявляє, що не говорив про перевищення повноважень беркутівців на Майдані
Віктор Янукович. Фото: ZIK/EPA/ALEXANDER BLOTNITSKY
Віктор Янукович. Фото: ZIK/EPA/ALEXANDER BLOTNITSKY

Колишній президент України Віктор Янукович заявив, що не говорив про перевищення співробітниками спецпідрозділу «Беркут» своїх повноважень під час подій на Майдані.

Про це він сказав в Дорогомиловському суді Москви при розгляді позову екс-регіонала Володимира Олійника про визнання подій 2014 року в Україні «державним переворотом», передає ТАСС.

Як стверджує Янукович, його слова «були невірно витлумачені в коментарях ЗМІ».

«Я не говорив про те, що співробітники «Беркута» перевищували свої повноваження. Я сказав, що були окремі випадки, в яких треба було розібратися, чи перевищували вони повноваження», – цитує його російське видання.

Янукович додав, що дав доручення розібратися в цьому питанні прокуратурі, висновки якої потім мав розглянути суд.

«Ми діяли відповідно до закону. У мене не було і немає прав звинувачувати співробітників «Беркута» в перевищенні повноважень», – сказав екс-президент.

Янукович також заявив, що ні він, ні керівництво правоохоронних органів «не віддавали наказів про застосування зброї на Майдані».

«Якщо десь застосовувалася зброя, то тільки з метою самооборони. А, можливо, для усунення загрози, яку несли озброєні люди громадянам. Але ми таких випадків не знали», – додав екс-президент.

Як відомо, 28 листопада під час відеодопиту у справі про вбивства на Євромайдані з Ростовського суду Янукович назвав розгін 30 листопада 2013 року «спланованою провокацією».

«Тому що студентів на той час там уже не було. Туди підійшли радикали, і вони почали провокувати «Беркут», який на мій погляд, перевищив свої повноваження. Але це моя точка зору. Її треба було підтвердити розслідуванням», – сказав тоді Янукович.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-24 07:24 :09