Новини » Події 15 грудня, 2016, 13:37
Справа Охендовського натякає на дострокові вибори до ВРУ, – експерт

Активне розкручування справи проти очільника Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського може бути пов’язане зі зростанням імовірності проведення дострокових парламентських виборів восени наступного року.

Про це повідомив політичний експерт Олег Петровець в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00-15:00 та 19:00-21:00 ) на телеканалі ZIK.

Зокрема, політолог підкреслив: «У даний момент цікавим є те, що почали «розкачувати» саме Охендовського і саме зараз. Це уже викликає багато питань. З одного боку, готується ситуація з парламентськими виборами, які ймовірно відбудуться восени. Також треба згадати, що зараз відбуваються вибори в територіальних громадах.  Там, по суті, теж вирішується доля представників різних політичних сил».

Також, Олег Петровець нагадав, що повноваження чинної ЦВК та її очільника формально мали б завершитись ще в 2014 році: «Питання усунення Охендовського – питання риторичне. Мандат цієї ЦВК закінчився ще в 2014 році. Дуже багато питань щодо того, чому не обирається новий склад ЦВК. І його постать як голови цієї комісії станом на зараз є дуже сумнівною. Проте активність правоохоронних органів в контексті «амбарної книги Партії Регіонів» саме щодо нього може свідчити про те, що тут важливу роль відіграє не лише право, але й політика. З іншого боку, Охендовський є компромісною фігурою для правлячих політичних сил. Те, що він поки що знаходиться на своєму місці, означає, що заміну йому не знайшли».

На думку експерта, Охендовському не оголошують запобіжний захід тому, що є дуже багато питань з точки зору доказової бази.

Олег Петровець переконаний, що арешт Охендовського спричинив би до багатьох несподіванок, оскільки голова ЦВК має багато інформації щодо виборчих процесів останніх років.

«Ця людина знає дуже багато таємниць, тому йому не поспішають оголосити міру запобіжного заходу. Він досвідчена людина і фаховий юрист. Не думаю, що підготовка слідчих дій та вручення повісток для нього стали сюрпризом. Швидше за все, він встиг підготуватись до такого розвитку подій.  Але, з іншого боку, доволі  холоднокровно себе поводив перед арештом і Єфремов. Він до останнього вірив, що його не арештують. Там, де є високі політичні фігури, різкий поворот в судовій справі зовсім не виключений. Його точно не випустять з України. Бо це продемонструє усім неспроможність НАБУ і САП», – підкреслив експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-27 00:58 :27