Новини » Економіка 15 грудня, 2016, 0:15
МВФ може заморозити черговий транш через провал приватизації держактивів, – експерти

Через невиконання низки пунктів меморандуму про співпрацю Міжнародний валютний фонд може заморозити чергові кредитні транші для України на невизначений термін.

Так вважають експерти, – повідомляє Апостроф.

Так, у меморандумі Україна взяла на себе чіткі зобов’язання прискорити в 2016 році приватизацію державних активів через відкриті і прозорі конкурси. Окремим рядком документа Україна зобов’язалася до кінця жовтня 2016 року приватизувати Одеський припортовий завод із залученням хоча б одного іноземного інвестора.

«Провал приватизації – це тільки один з пунктів, прописаних у меморандумі про економічну та політичну політику, який підписала Україна і МВФ в рамках співробітництва. І ряд цих пунктів, не тільки про приватизацію, які Україна не виконала.

Безумовно, приватизація держактивів була однією з головних гарантій перед МВФ щодо повернення кредитів та боротьби з корупцією в економічній сфері. І, зауважте, провести цю приватизацію, у тому числі продати Одеський припортовий завод, МВФ запропонувала українська влада. Але на даний момент, Україна не приватизувала навіть десятої частини того, що обіцяла. Крім того, Україна не виконала зобов’язання провести земельну та пенсійну реформу.

Досі не прийнято державний бюджет. З цієї причини, до кінця поточного року, на моє глибоке переконання, розраховувати на чергові кредитні транші не доводиться. Втім, як і в першій половині 2017 року. Формально Україна буде перебувати в рамках угоди про співпрацю з МВФ. Але отримати чергові кредитні ресурси не вийде», – вважає виконавчий директор Міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко.

В тому, що МВФ буде стримувати транші з-за провалу приватизації, впевнений і керуючий партнер European Capital Management Вадим Браїловський. «Так, як крім банку «Оберіг», по якому нещодавно відбулася угода, приватизації не було. До кінця квітня 2017 року, я не бачу продажу ОПЗ, а, отже, і траншей. Так, що грошей, за моїми прогнозами, не буде. Україна дуже вражена корупцією», – вважає експерт.

У свою чергу, президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко зазначає, що подальші транші від МВФ залежать від домовленостей України з Трампом. «Провал приватизації ОПЗ створить великі проблеми для держбюджету. Адже У нас було заплановано близько 17 млрд надходжень. Але рік минув, а ніяких мільярдів немає. А в плані меморандуму з МВФ, провал приватизації ОПЗ, як і всієї приватизації в цілому, на даний момент є найбільшим порушенням. Більше на політику кредитування вплине завалений дефіцит бюджету. А він величезний, і його нічим компенсувати, в тому числі, і у зв’язку з провалом приватизації. Але це тільки один фактор. А подальші кредити від МВФ, на сьогоднішній момент залежать тільки від рішення Трампа. У будь-якому разі, в цьому році грошей не буде точно, і в найближчій перспективі теж», – прогнозує експерт.

Нагадаємо, конкурс з продажу ОПЗ був запланований на 14 грудня 2016 року. Однак 6 грудня було оголошено про те, що аукціон не відбудеться через відсутність заявок з боку потенційних покупців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-22 10:30 :14