live
Новини » Світ

Нещасливі росіяни ностальгують за радянським стилем керівництва, – дослідження

Фото: newsweek.com/Reuters

Через чверть століття після розпаду Радянського Союзу, задоволення життям у Росії та інших колишніх радянських республіках стабільно залишається низькою. Трохи більше половини респондентів з колишніх радянських республік думають, що повернення до більш авторитарної системи влади буде у деяких обставинах плюсом. Це виявило дослідження Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) і Світового банку.

Дослідження показало, що лише 15% росіян вважають, що їх сім’ї мають кращу якість життя (у порівнянні з 30% у 2010 році) і лише 9% кажуть, що їх фінансове становище за чотири роки покращилося, – інформує видання The Guardian.

ЄБРР, створений 25 років тому, щоб інвестувати у колишні комуністичні країни, проводив опитування сімей у колишньому радянському блоці протягом більше десяти років у рамках проекту «Життя в перехідний період». В опитуванні взяли участь 51000 домогосподарств у 34 країнах колишнього СРСР, починаючи від Естонії і до Монголії.

Вони побачили, що «розрив у щасті» із Західною Європою скоротився завдяки поліпшенню життя у Центральній Азії, країнах Балтії та Центральної Європи, а також через зменшення вдоволення у деяких країнах Європи, у тому числі Німеччині і Італії.

Отримані дані співзвучні з усе більш помітними свідченнями невдоволення наслідками глобалізації у 2016 році – починаючи від голосування Великобританії за вихід з Європейського Союзу і перемоги Дональда Трампа на виборах президента у США.

Головний економіст ЄБРР Сергій Гурієв сказав, що дослідження також показало, що країни могли б успішно перейти від командної економіки до більш відкритої ринкової системи, якщо цей процес «сприймався громадськістю, як справедливий і корисний для більшості».

«Якщо громадськість не бачить вигоди від реформ, вони в кінцевому підсумку не можуть бути успішними», – сказав він.

Гурієв сказав, що одним з найбільших чинників більш низького рівня задоволеності життям є втрата людьми своїх робочих місць. Тому уряди повинні переконатися, що працівники набули нових навиків, сказав він.

Він також зазначив, що дослідження показало: оцінка людей демократії і відкритої економіки ринку коливається. У більшості країн люди вважають, що демократія не краща за авторитарне правління, у той час, як у Німеччині 80% німців думають протилежне. Звідси виникає запитання, що пішло не так і що можна змінити.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIKLoading...
Loading...
Loading...