Новини » Суспільство 14 грудня, 2016, 13:41
МОЗ просить доповнити вміст військових аптечок
Аптечки для українських військових. Фото: Міноборони
Аптечки для українських військових. Фото: Міноборони

Міністерство охорони здоров’я просить доповнити військові аптечки за зразком НАТО. Утім, остаточне рішення із цього питання має ухвалити Міністерство оборони України.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

Волонтери розповідають, що боротьба за військові аптечки триває вже третій рік. Адже замість необхідного переліку медикаментів за зразком НАТО, українським військовим доводиться обходитися мізерним набором.

Щоб виправити ситуацію, волонтери ще два роки тому зверталися до міністра оборони.

«Ми почали розробляти державний стандарт на основі стандартів НАТО. І тоді ж, разом з Міноборони, ухвалили єдиний перелік необхідних найменувань у військовій аптечці», – розповіла волонтер Анна Майборода.

Однак збирати аптечки за стандартами НАТО почали тільки волонтери. Їм на допомогу прийшло і Міністерство охорони здоров’я, яке видало відповідний наказ з вимогою переглянути та доповнити вміст індивідуальної аптечки військового.

«Аптечки мають допомагати вирішити проблеми здоров’я, з якими найчастіше стикається боєць після поранення. Це, зокрема, зупинка кровотечі та забезпечення прохідності дихальних шляхів. Тому для цього в аптечці мають бути усі необхідні матеріали та інструменти», – прокоментував заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський.

Однак наказ МОЗ має тільки рекомендаційний характер. Тому остаточне рішення має приймати Міністерство оборони. Там же запевняють, що аптечки за стандартами НАТО вони формують ще з липня 2015 року.

«Вміст аптечок має бути переважно національного виробника. Адже так ми зможемо завжди поповнити комплект. Оскільки сподіватися на імпорт, який є непостійним, не можна», – прокоментував начальник відділу постачання медичного майна Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України Олександр Галан.

Юристи ж зазначають, що закону, який зобов’язує наповнювати аптечки тільки препаратами українського виробництва, немає. Наразі ж перелік найменувань військової аптечки, що пропонує Міноборони, є на офіційному сайті відомства. Однак він відрізняється від рекомендованого волонтерами та МОЗ. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 11:25 :20