Новини » Політика 12 грудня, 2016, 17:39
Справою Зварича намагаються скомпрометувати судову реформу, – юрист

Через кілька місяців після свого звільнення колишній суддя Ігор Зварич зробив сенсаційну заяву: він вимагає поновлення на посаді. Експерти припускають, що таким чином старий клан судової системи дає чіткий сигнал, що не кидає «своїх». Імовірно, справою Зварича просто хочуть відволікти увагу суспільства від небажання реформувати українську Феміду.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Брат за брата» (щосереди о 22:00 на телеканалі ZIK).

Нещодавно минуло одинадцять місяців, відколи одіозний суддя Ігор Зварич вийшов на волю. Та простої свободи «посівальнику» виявилось замало – тепер він прагне повернутись у крісло судді і знову вершити долі людей.

«Це певна демонстрація. Він може отримати певну компенсацію. А за декілька років, враховуючи теперішні зарплати суддів, набігають мільйони», – зазначає політолог Володимир Подгорнов.

«Зварич буде мати адвокатську практику, може вирішувати певні питання у судах як юрист. Навіть коли він був на поселенні, то давав консультації місцевим утриманцям. Я думаю, він буде мати свою адвокатську контору», – додає журналіст-криміналіст Микола Савельєв.

Тим часом колишній служитель Феміди досі не визнає, що був хабарником.     

«Мене ніхто не підставляв. Події отримання хабара у сто тисяч доларів від Залізного не було. Мав місце факт передачі цих коштів від представника ЛОДА Котика Зенона Дмитровича на ремонт Львівського апеляційного суду. Ті гроші під розписку були передані будівельній фірмі ЛМР і попередньо узгоджені з мером Андрієм Садовим», – запевняв Ігор Зварич.

Відтак Зварич вимагає від Верховної Ради, яка зняла з нього мантію, поновити його  на посаді.

«ВР не має права здійснити те, що він просить, адже у нас відбулась судова реформа. Наразі це може зробити лише Президент за поданням вищої ради правосуддя», – розповідає юрист Назар Олексюк.

Експерти зазначають: бажання Зварича знову заявити про себе – чіткий сигнал того, що його клан знову при владі.

«Це сигнал всім іншим. Мовляв, не бійтеся, ми своїх не кидаємо», – впевнений Володимир Подгорнов.

Окрім того, фахівці припускають, що справою судді-хабарника можуть намагатись відволікти увагу суспільства від реформи судочинства в Україні.

«Судді самі собі заявляють відводи, зволікають, справа не слухається, але вона десь евентуально існує. У суспільстві починаються збурення та поширення неправдивої інформації. Це подається під соусом реваншу корупціонерів, провалу судової реформи», – зазначає Назар Олексюк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 23:12 :22