Новини » Світ 11 грудня, 2016, 21:00
У Польщі українці протестують проти українофобії у Перемишлі

Об’єднання українців у Польщі (ОУП) закликало польську владу протидіяти проявам ворожого ставлення до української меншини Польщі і громадян України.

Про це пише «Укрінформ». 

«10 грудня у Перемишлі відбувся «Марш перемиських і львівських орлят», під час якого, окрім інших гасел учасники скандували: «Cмерть українцям» і «Перемишль, Львів – завжди польські». У Перемишлі не вперше під час публічних заходів спостерігаються антиукраїнські дії в рамках відзначення патріотичних урочистостей», – йдеться у зверненні. 

До ескалації такого типу дій, як зазначається, призводить «згода на публічне пропагування ненависті на національному грунті і заклики до насилля з боку організаторів, а також поблажливе ставлення до такого роду дій з боку державної і місцевої влади».

«Мовчанка державної влади у справі цих ганебних подій шкодить польсько-українським відносинам і погіршує імідж Польщі як країни, яка шанує права національних меншин», – наголосили в ОУП.

Патронами маршу були, зокрема, депутат Сейму Войцех Бакун, відділ Інституту національної пам’яті у Ряшеві, мер Перемишля Роберт Хома. Організторами маршу були місцевий відділ організації Загальнопольська молодь, Національно-радикальний табір (ONR). Як наголошують в ОУП, найбільше обурення викликає участь в марші організації ONR, оскільки вона взяла на себе відповідальність за знищення восьми українських місць пам’яті в 2015-2016 роках, а її члени не приховують проросійських симпатій і участі у військово-навчальних таборах в Росії.

Голова ОУП Петро Тима зазначив, що під приводом вшанування польських героїв відбувається нагнітання антиукраїнських настроїв, що не може не викликати сильного занепокоєння.

«Немає жодних зазіхань на «український» Перемишль чи щось в цьому роді. А все там відбувається в таких настроях, що нібито українці планують якусь атаку на Перемишль», – наголосив Тима. 

Він додав, що під час цих маршів формується патріотизм, спрямований проти українства і виникає питання ревізіонізму, оскільки з’являється контекст польського Львова. 

«Учасники маршу публічно говорять про польський Львів, тому є питання до польських державних установ: чи вони дозволяють такого роду заклики?» – заявив Тима. 

Марші перемиських і львівських орлят (орлята – польська молодь, учасники польсько-української війни 1918 року) відбуваються у Перемишлі щороку у грудні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 02:07 :42