п'ятниця, 9 грудня, 2016, 15:59 Політика
Влада не бачить у переселенцях громадян України, – громадська активістка

Переселенці з Донбасу та Криму досі позбавлені права голосувати на виборах, тому не мають можливості обирати своїх представників до органів самоврядування на нових місцях.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 та о 19:00) на телеканалі ZIK заявила представниця громадської організації «Переселенці – за оновлену Україну» Світлана Закревська.

«Ми працюємо, часто – на трьох роботах, бо змушені винаймати житло на новому місці, сплачуємо податки. Попри це, ми позбавлені права голосу на виборах та решти прав, гарантованих Конституцією. Влада згадує про нас тоді, коли приходить чергова партія гуманітарної допомоги. Люди вже втомились отримувати від держави пісну олію і макарони замість належної медичної допомоги, житла тощо. Влада просто не бачить у переселенцях громадян України», – заявила Закревська.

За її словами, ініціативна група переселенців у столиці почала кампанію з вимогами надати їм право голосу й можливість обирати своїх представників до органів місцевого самоврядування, також на законодавчому рівні забезпечити виконання програм з адаптації та інтеграції тимчасово переміщених осіб в нові територіальні громади.

До слова, в Україні близько 75% людей, які стали вимушеними переселенцями, вже за будь-яких обставин не повернуться на Донбас. Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука.

За його словами, ніхто в Україні – ні суспільство, ні громадські організації – не був готовий до такого масового явища, сподіваючись, що воєнні дії швидко закінчаться і люди повернуться до місць свого проживання.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 03:48:36