п'ятниця, 9 грудня, 2016, 15:16 Події
У Кропивницькому лікарі не спромоглися вчасно виявити у дитини менінгіт

Сім’я із Кропивницька звинувачує у смерті свого єдиного сина місцевих медиків. Батьки померлої дитини впевнені, що до трагічного випадку призвела лікарська байдужість та неуважність. Адже те, що малюк захворів на менінгіт, виявили занадто пізно.

Про це розповідають журналісти викривального проекту «Лікарські таємниці» (щочетверга о 21:30) на телеканалі ZIK.

У дворічного Ігоря раптово піднялася температура, тому батьки одразу ж звернулися до лікарів. Однак і лікарі «швидкої», і дільничний педіатр заспокоювали маму і казали, що у дитини звичайна застуда, тому хвилюватися не потрібно.

Проте Ігорю ставало все гірше. І тільки після третього звернення до лікарів, дитину забрали до Кропивницької центральної міської лікарні в інфекційне відділення.

Попри тяжкий стан дитини, лікар прийшла на огляд тільки через півгодини. Інфекціоніст Катерина Яновська без жодних алергічних проб одразу ж вколола дитині сильні препарати – анальгін з дексаметазоном. Мама хлопчика, Вікторія Куземчак, помітила, як після цих ліків в Ігоря посиніла рука.

«У дитини після уколу стався анафілактичний шок. Він зовсім перестав реагувати. Почали шукати у відділенні лікаря Катерину Яновську, але її ніде не було. Медсестра мені сказала брати дитину на руки та негайно бігти за нею в реанімацію», – пригадує мама померлого хлопчика Вікторія Куземчак.

Однак після анафілактичного шоку дитині приписали ті ж ліки. Мати просила, щоб лікування її сина переглянули та призначили інші ліки. Проте на її прохання лікарі не зважали.

Згодом Катерина Яновська, яка займалася лікуванням Ігоря, повідомила рідним про проведення люмбальної пункції, адже у дитини з’явилося висипання, відтак є підозра на менінгіт.

Однак така процедура вважається небезпечним операційним втручанням, тому обов’язково потребує дозволу батьків.

«Коли йдеться про лікування неповнолітніх, то дозвіл на таку процедуру має бути у будь-якому випадку. Це повинна бути письмова згода батьків, оскільки наслідки і методи лікування можуть бути різними. І, відповідно, даючи згоду, людина стверджує, що ознайомлена з процесом лікування і розуміє можливі наслідки», – прокоментував правозахисник Юрій Танасійчук.

Пункція справді була необхідною, адже підтвердила підозри на менінгіт. Вікторія хотіла перевести сина до іншої лікарні, але медики заборонили такий крок, мотивуючи це нетранспортабельним станом хворого.

Однак жінка вирішила добиватися свого, адже не хотіла, щоб безвідповідальні медики продовжили лікування хворої дитини. Вікторія звернулася до місцевих чиновників і тільки після її скарг лікарі зібрали консиліум, на якому вирішили запросити столичного спеціаліста.

Лікар з Києва приїхав уже надвечір. Він надав свої рекомендації для лікування та сказав, що дитина через декілька днів має вийти з коми. Однак вже зранку батьків повідомили, що їхній син помер.

«Коли вже після смерті сина я приїхала в лікарню й попросила історію хвороби своєї дитини, то мені її не віддали. Лікарі пояснювали, що їм необхідно заповнити ще деякі документи. Я була здивована, адже історія хвороби повинна була поїхати з тілом дитини до моргу», – каже Вікторія.

Тому мама покійного малюка впевнена, що історію хвороби лікарі переписали. Адже медики з першого дня лікування переконували, що у дитини звичайна застуда.

Розслідування правоохоронних органів у цій справі, яке вже триває два роки, поки що не дало результатів.

Наразі проти лікарки Яновської відкрите кримінальне провадження. За словами заступника головного лікаря Оксани Кабанчук, медику через скарги пацієнтів оголосили догану та понизили категорію. Утім, вона й надалі продовжує працювати та лікувати хворих дітей. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 03:16:52