четвер, 8 грудня, 2016, 13:13 Політика
СБУ розслідує імовірні зловживання фірми Дубневичів на 225 млн грн
Ярослав та Богдан Дубневичі. Фото: Facebook
Ярослав та Богдан Дубневичі. Фото: Facebook

Виявляється, якщо ти не просто олігарх, а ще й безпринципний олігарх, то зможеш заробляти мільйони і на невеликих містечках Галичини. Особливо, коли йдеться про посередництво у продажі газу. Нещодавно СБУ виявила зловживання на ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» на суму 224,7 млн грн. Трохи раніше – на ТЗОВ «Енергія-Новий Розділ» на суму 553 млн грн. Обидва підприємства належать до скарбів одних з найбільших багатіїв України – братів Дубневичів.

Обставини та перспективу цих справ досліджували журналісти ІА ZIK.

Останнім часом у реєстрах судових справ з’явились дві цікавих ухвали, які ілюструють таємничий обшук СБУ нежитлових приміщень, орендованих ТОВ «Енергія», на Козельницькій у Львові влітку цього року.

12 жовтня 2016 року Шевченківський районний суд м. Києва задовольнив клопотання старшого слідчого СБУ про продовження позапланової виїзної ревізії в межах кримінального провадження №22016000000000243 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364, ч.2 ст. 209 КК України – зловживання владою або службовим становищем та легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом.

Досудове розслідування встановило: протягом 2014-2015 років директор ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ», діючи за попередньою змовою з іншими невстановленими службовими особами та бенефіціарними власниками ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ», зловживаючи службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди, незаконно використав придбаний у НАК «Нафтогаз України» за пільговими цінами природній газ загальним обсягом 75 826,788 тис. м, внаслідок чого НАК «Нафтогаз України» недоотримав 224,7 млн грн, що спричинило тяжкі наслідки.

В рамках цього ж розслідування 3 листопада ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва відмовлено у задоволенні клопотання про скасування арешту майна, накладеного 23 серпня 2016 року, у рамках цього ж кримінального провадження.

Йшлося про кошти у розмірі 77 395 доларів США, 2 400 євро та 320 польських злотих, а також про дві печатки: «Корпорація КРТ Транспортний відділ» і «Корпорація КРТ Для документів № 1».

Передував цим судовим позовам обшук 19 серпня 2016 року на території фірми Дубневичів ТОВ «Енергія», внаслідок якого і відбувся арешт вище згаданих активів.

Дізнавшись про нього, ІА ZIK надіслало запит у Службу безпеки і невдовзі отримав відповідь:

«Головним слідчим управлінням СБУ здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364 та ч. З ст. 209 Кримінального кодексу України. У рамках цього кримінального провадження на виконання ухвали Шевченківського районного суду м. Києва та відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України 19.08.2016 проведено обшук у нежитлових приміщеннях, орендованих ТОВ «Енергія», розташованих за адресою: м. Львів, вул. Козельницька, 5.

Досудове розслідування триває, за його результатами буде прийняте відповідне процесуальне рішення».

<nbsp;>

Процесуальні рішення СБУ не забарились:

  • Дані слідчі дії та подальші судові ухвали відбулися в рамках кримінального провадження № 22016000000000243, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань ще 22 червня 2015 року;
  • слідство встановило, що ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» незаконно використало природній газ загальним обсягом 75 826,788 тис. м, внаслідок чого НАК «Нафтогаз України» недоотримав 224,7 млн грн, що спричинило тяжкі наслідки;
  • суд визнав неправомірною вимогу повернути вилучені під час обшуку кошти;
  • також було повідомлено, що в ході цього ж обшуку виявили і вилучили дві печатки «Корпорації КРТ».

І що найцікавіше, слідчі СБУ встановили, що протягом 2014-2015 років директор ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» діяв за попередньою змовою з бенефіціарними власниками ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ», а саме Богданом та Ярославом Дубневичами.

<nbsp;>

Хочемо нагадати, що подібна історія зі зловживанням з газом трапилась на ще одній фірмі братів ТОВ «Енергія Новий Розділ», про що йшлося в розслідуванні ІА ZIK «Фірма Дубневичів за зловживання на 553 млн заплатила 34 тис грн штрафу».

За рахунок маніпуляцій з обсягами природного газу та застосуванням цін на природний газ, які у 2014-2015 роках були різними залежно від категорій споживачів, Товариство завдало збитків НАК «Нафтогаз України» у сумі близько 553 млн грн. Тоді Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг прийняла постанову про накладення штрафу на ТЗОВ «Енергія-Новий Розділ» у розмірі 34 тис. грн, а про злочин повідомила у правоохоронні органи.

На повідомлення відреагувала Нацполіція, яка розпочала кримінальне провадження №12016150250000827. 6 жовтня ухвалою суду отримано доступ до документів, які можуть пролити світло на зловживання, досліджені в ході перевірки Нацкомісією.

Тобто, виглядає, що фірмі Дубневичів не вдасться за багатомільйонні зловживання обійтися лише смішним штрафом у 34 тис грн.

Також, сподіваємось, незабаром дійде до логічного завершення й справа з оборудками у Новояворівську, де навіть у судових документах відкрито йдеться про зв’язок з братами Дубневичами і «Корпорацією КРТ».

А поки ми надсилаємо запит у СБУ та Нацполіцію.

Аналітична група ІА ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-08-19 23:50 :00