середа, 7 грудня, 2016, 13:13 Події
Росіяни етапують політв’язня Миколу Карпюка до Володимирського централу
Микола Карпюк. Фото: nv.ua
Микола Карпюк. Фото: nv.ua

У Російській Федерації українця Миколу Карпюка етапували з Грозного до Володимира. Як стверджує адвокат засудженого, наразі не зрозуміло, чи стане в’язниця у цьому місті його місцем перебування на найближчі роки, чи його переведуть іще кудись. Другого українця, Станіслава Клиха, досі тримають в ізоляторі у столиці Чечні.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

«Його скерували до Володимирської області, до «знаменитого» Володимирського централу. Наразі нам невідомо, чи він стане його постійним місцем перебування, чи просто перевалочним пунктом на шляху до іншого місця ув’язнення. Коли Карпюк вже опиниться у Володимирі, тоді стане ясно, чи надовго він там. Щодо Станіслава Клиха, то він поки що залишається у Грозному, бо не набрав чинності його другий вирок щодо образи прокурора. Він стане чинним десь у січні, ба, навіть у лютому. Саме тоді його етапуватимуть. Ми теж наразі не знаємо, куди», – повідомив телефоном адвокат Ілля Новіков.

Нагадаємо, що Верховний суд Чечні 26 травня засудив Карпюка і Клиха до 22,5 і 20 років ув’язнення відповідно.

За версією російського слідства, Клих і Карпюк були членами організації УНА-УНСО і наприкінці 1994 – початку 1995 років воювали проти російських федеральних сил у складі озброєних формувань самопроголошеної республіки Ічкерія.

Обидва в’язні заперечують всі обвинувачення. Клих заявляє, що взагалі ніколи не був в Чечні.

Правозахисники зазначали, що через тортури, які до нього застосовували при затриманні і під час попереднього слідства Клих, який утримується в російському СІЗО, збожеволів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 21:34 :46