live
Новини » Суспільство

Волонтери оголосили збір коштів на «кровомобіль» для порятунку воїнів

6 грудня, до Дня Збройних сил України, активісти та волонтери презентували медично-рятувальний проект «Кровомобіль» та оголосили про початок збору коштів на онлайн-платформі Всеукраїнського центру волонтерів People’s Project. Зібрані кошти спрямують на придбання транспортного засобу і необхідного обладнання для оперативного забезпечення кров’ю та її компонентами важкопоранених військових у зоні АТО.

Проект створили за підтримки Міністерства охорони здоров’я та за погодження Міністерства оборони України, – повідомляє прес-служба Благодійного фонду «Клуб Дивосвіт».

«Втрата крові – одна з найпоширеніших причин смерті у зоні АТО. Щоб врятувати якомога більше життів наших захисників, їм необхідно надати допомогу під час першої, так званої «золотої», години після поранення. Для цього потрібно транспортувати кров до пацієнта, а не навпаки. З 2014 року в зоні проведення АТО діє спеціально оснащений автомобіль, який дозволяє перевозити кров та її компоненти з дотриманням спеціального режиму транспортування. Його робота врятувала життя більше двом сотням бійців. Машина проїхала понад 40 000 км та перевезла більше 100 літрів компонентів донорської крові», – повідомив лікар-ініціатор проекту «Кровомобіль», радник Міністра охорони здоров’я Ростислав Зауральський.

Активна діяльність в екстремальних умовах Сходу України сильно послабила ресурс діючого «кровомобіля». На сьогоднішній день він потребує ремонту практично після кожного виїзду, що позначається на ефективності його діяльності. Більш того, навіть в умовах відносного затишшя на лінії фронту однієї машини недостатньо для своєчасного реагування на всіх ділянках зіткнення. Тому зараз надзвичайно важливо знайти кошти на заміну авто та збільшення можливостей медичної служби оперативного реагування.

«Суспільство не повинно забувати про своїх захисників. Проект «Кровомобіль» має діяти. Ми плануємо реалізувати його у три етапи. На першому етапі необхідно протягом трьох місяців зібрати 457 237 грн на новий автомобіль та обладнання. На другому – оновити обладнання в машині, що вже працює в зоні АТО. Третій етап передбачає закупівлю чотирьох пересувних станцій для збору крові, які будуть діяти на усій території України. Наша головна мета – розвинути систему медицини катастроф в Україні», – зазначила громадська діячка та голова правління Благодійного фонду «Клуб Дивосвіт» Оксана Тюпа.

Волонтери також наголосили, що «кровомобіль» має величезний потенціал і у цивільних умовах. Успішна реалізація проекту значно посилить вітчизняну систему медицини катастроф і допоможе ефективно реагувати на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру.

«Наші проекти спрямовані на порятунок хлопців на фронті. Ми зобов’язані зробити все можливе, аби надати їм допомогу та вирішити посталу проблему з матеріальним забезпеченням. Я вважаю, що, з огляду на час старту кампанії, проект буде нелегко реалізувати. Проте це питання необхідно закрити вже найближчим часом. Саме тому ми звернулися до громадськості», – наголосив засновник Всеукраїнського центру волонтерів People’s Project Максим Рябоконь.

Проект «Кровомобіль» має декілька рівнів та національний масштаб. Він реалізується на всій території держави. Потреба у такій ініціативі існувала ще до початку бойових дій, проте саме війна змусила волонтерів шукати можливість для втілення її у життя. Зараз волонтери звертаються до всіх небайдужих громадян по допомогу, адже від цього залежить збереження життя українських воїнів.Loading...
Loading...
Loading...