Новини » Суспільство 6 грудня, 2016, 11:51
Літинський в апеляції відстояв вимогу до НАБУ подавати матеріали українською
Святослав Літинський. Фото: radiosvoboda.org
Святослав Літинський. Фото: radiosvoboda.org

Сьогодні відомий львівський мовозахисник Святослав Літинський у Львівському апеляційному адміністративному суді виграв адміністративний позов до НАБУ про визнання дій протиправними, а також з вимогою зобов’язати вчинити певні дії. Йшлося про надання на сайті організації перекладу виступів та повідомлень на українську мову.

Про це повідомив Святослав Літинський із залу суду.

«Щойно апеляція підтвердила мій виграш в НАБУ. Рішення набуло законної сили», – повідомив мовозахисник.

«Апеляція двічі відкладалася. НАБУ не приходило. В запереченні вони вважали, що можуть надавати інформацію будь-якою мовою, а автентичний переклад додавати тоді, коли захочуть, бо, на їхню думку, закон не визначає часового терміну надання такого перекладу. Суд встановив, що повинна бути одночасність надавання перекладу з публікацією офіційної інформації іноземною мовою», – підсумував суть своєї чергової перемоги Святослав Літинський.

Повний текст адміністративного позову Літинського до НАБУ можна переглянути тут.

Нагадаємо, ще у червні цього року Літинський виграв позов проти НАБУ у Львівському окружному адміністративному суді. Тоді суд постанови позов Станіслава Літинського задовольнити повністю. Дії НАБУ щодо ненадання перекладу визнано протиправним. Згідно з рішенням, бюро повинне надати позивачу текст українською мовою.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-27 04:18 :48