live
Новини » Події 510

Аваков повинен подати у відставку, це справа честі, – Голомша

Першочерговою причиною інциденту, в ході якого загинуло п’ятеро правоохоронців, є непрофесійність керівного складу Міністерства внутрішніх справ України та халатність безпосередніх керівників операції.

Таку заяву ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 19.00 на телеканалі ZIK) зробив екс-заступник генерального прокурора України Микола Голомша.

Зокрема, екс-заступник наголосив, що винними в трагедії є організатори операції: «Перше, що кидається в очі – це непрофесійність. Коли йде мова про планування спецоперацій, то така спецоперація обов’язково повинна бути керована штабом. Має бути штаб, який відстежує дії усієї групи, він має мати усі важелі впливу на членів групи і на дотичні підрозділи, вони враховують всі ризики і мають відповідну групу, яка б локалізувала такі ризики. Тобто в першу чергу тут треба говорити про непрофесійність такої операції».

Микола Голомша, також, зазначив, що, на його думку, оголошена реформа правоохоронних органів не призвела до глибинних змін системи: «Не відбулось реформи, яка б дала можливість сьогодні чітко та злагоджено працювати. Якщо в Україні злочинність зросла на 40%, а розкриття в Києві 8%, то всі питання до цих реформаторів. Вони щось збудували чи розвалили діючу систему боротьби з злочинністю?

Звичайно, візуальна та психологічна зміна системи дала свій позитив. Але питання в тому, як формували не лише патрульну службу, але й службу розшуку, службу боротьби з організованою злочинністю: фактично їх розвалили. А потім під прикриттям конкурсів почали набирати людей. Звісно, ці люди не мають досвіду, а тут треба мати навички в орієнтуванні, розуміти, що таке функціонал органів внутрішніх справ, що таке розвідка. Тому що розвідкою там і не пахне, там і не повинно було бути ніякої розвідки. Це якась нісенітниця. Там мали бути досвідчені оперативники, які повинні були вміти орієнтуватись. Адже не бачити перед собою поліцейську машину – треба бути сліпим».

Також, колишній заступник генпрокурора підкреслив, що, на його думку, через непрофесійність своїх підлеглих, внаслідок якої загинули правоохоронці, міністр МВС повинен подати у відставку: «Якщо ми демократична держава, то міністр при таких «розкладах» зобов’язаний подати у відставку. Це справа честі людини, яка залишилася б у пам’яті українців як людина честі і гідності. Тому що загинули його співробітники не на Сході, де вони бачать ворога перед собою, а тут перестріляли один одного. І перестріляли через отаку некерованість». 

Loading...
Loading...
Loading...