Новини » Світ 4 грудня, 2016, 15:30
Китай направив Трампу офіційний протест

Міністерство закордонних справ КНР заявило, що направило Дональду Трампу офіційний протест у зв’язку з телефонною розмовою, яка відбулася у обраного американського президента з лідером Тайваню (Китайської Республіки) Цай Інвень.

Як повідомило державне китайське агентство «Сіньхуа», Пекін закликав США «ретельно і належним чином ставитися до тайванського питання, щоб уникнути непотрібних ускладнень в американо-китайських відносинах».

Міністр закордонних справ Китаю Ван І назвав зазначену телефонну розмову «дешевим фокусом Тайваню», - повідомляє BBC.

У заяві групи, яка займається питаннями передачі влади в США, говориться, що Трамп під час телефонної розмови обговорив з Цай Інвень «тісні зв’язки у сфері економіки, політики і безпеки».

У п’ятницю Дональд Трамп у своєму «Твіттері» повідомив, що Цай сама зателефонувала йому, щоб привітати з перемогою на президентських виборах у США. Крім того, він задався питанням, чому, якщо США постачають озброєння на Тайвань на мільярди доларів, він не може дозволити собі відповісти на дзвінок його лідера.

З 1979 року в США діє закон про відносини з Тайванем. Закон закріплює співпрацю США і Тайваню в багатьох сферах, але не передбачає загальноприйнятих дипломатичних відносин, і тому сам факт такої розмови став помітною політичною подією.

Китай розглядає Тайвань не як суверенну держава, а як одну з провінцій, і виступає проти офіційних контактів між іншими державами і Китайською Республікою.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 07:09 :53