Новини » Події

Юній Калинчук не дають працювати люстратором

У Міністерстві юстиції склалася конфліктна ситуація навколо департаменту з питань люстрації: заступник міністра Ганна Онищенко заблокувала призначення 23-річної Анни Калинчук на посаду т.в.о. голови департаменту.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на Facebook Ганни Онищенко.

«Анна Калинчук не виконуватиме обов’язки директора департаменту, оскільки я категорично проти призначення особи, стосовно якої виникла настільки негативна реакція суспільства. Натомість в департаменті працює достатньо професійних спеціалістів, яких можна тимчасово, до закінчення конкурсу, призначити в.о. директора», – пише Онищенко.

«Більше того, дії Тетяни Козаченко по нав’язуванню певної кандидатури, яка має суттєвий негативний резонанс у ЗМІ та суспільстві, сприймаю як тиск і лобіювання незрозумілих для мене інтересів», – додає вона.

За словами Онищенко, з 1 грудня, за новим розподілом обов’язків, департамент люстрації координує Сергій Петухов (обіймає посаду заступника міністра юстиції з питань євроінтеграції).

Також Онищенко зазначила, що для зайняття вакантної посади директора департаменту з питань люстрації відповідно до чинного законодавства оголошено конкурс, під час якого і буде відібрано найкращу кандидатуру на цю посаду.

У свою чергу Анна Калинчук у коментарі «Українській правді» нагадала, що її призначення т.в.о. було погоджено відкритою процедурою.

«Провели збори всього департаменту, проголосували, мені висловили підтримку найбільша кількість осіб і з цією ініціативою ми звернулись до міністра юстиції Павла Петренка, як до першої особи міністерства. І він, власне, підтримав мою кандидатуру. При чому, саме він оголосив на всю країну про моє тимчасове призначення в.о.» – сказала Калинчук.

«У мене не було й нема причин не довіряти міністру, наказ про призначення – це технічна процедура. Ознайомлення з наказом – це юридичний аспект. У ситуації, що склалась, наказ не підписує заступник міністра-керівник апарату Ганна Онищенко, яка невмотивовано ухиляється від своїх повноважень», – додала вона.

За словами Калинчук, наразі міністр Петренко перебуває в Панамі на антикорупційному форумі, тож питання про тимчасового керівника залишається відкритим.

Як відомо, 22 листопада Павло Петренко заявив, що Міністерство юстиції призначило виконувачем обов’язків директора департаменту з питань люстрації Анну Калинчук замість Тетяни Козаченко.

Анна Калинчук закінчила Національний університет «Острозька академія», працювала в адвокатському об’єднанні «Юридична компанія «Капітал», а потім, за запрошенням Козаченко – в люстраційному департаменті Мін’юсту.

21 листопада Козаченко звільнилася з посади директора люстраційного департаменту Мін’юсту.

Калинчук зазначала, що не збирається висувати свою кандидатуру на конкурс зайняття вакантної посади.

За останній місяць у відкритому медіапросторі розгорілись бурхливі суперечки навколо призначень на відповідальні посади молодих спеціалістів.

Loading...