Новини » Світ 2 грудня, 2016, 12:59
Від 2025 року у чотирьох містах-мільйонниках будуть заборонені дизельні авто
Автомобілі в Парижі. Фото: The Verge
Автомобілі в Парижі. Фото: The Verge

Мери столиць Париж, Мехіко, Мадрид та Афіни заборонять викиди від дизельних автомобілів.

Таким чином ці чотири міста з 2025 року будуть закриті для транспортних засобів, що працюють на дизельному паливі, – інформує Danish Broadcasting Corporation.

У зв’язку з цим, є надія, що у великих містах буде чистіше повітря.

У Парижі вже зробили деякі кроки, щоб посунути дизельні автомобілі з міських вулиць. Серед іншого, Парижем не роз’їжджатимуть транспортні засоби, зареєстровані до 1997 року. Раз на місяць визначається ділянка Єлисейських полів, яка є повністю закрита для автомобільного руху.

«Наше місто реалізує досить сміливий план. Ми будемо поступово забороняти транспортні засоби, що є найбільшими забруднювачами довкілля», – сказала каже мер Парижа Анна Ідальго.

«Це наша мета зрозуміла, і ми починаємо йти до неї. Ми заборонимо дизелі у нашому місті, скориставшись моделлю Токіо», – сказала вона, посилаючись на аналогічні дії, зроблені в японській столиці.

Оголошення про заборону дизельних автомобілів з 2025 року з’явилося на саміті C40 (група міст, які запроваджують заходи по скороченню викидів в атмосферу) у Мехіко (30 листопада – 2 грудня 2016 року), де мери з усього світу зібралися, щоб обговорити проблеми, з якими вони стикаються сьогодні. Питання клімату на першому місці порядку денного.

Заборонивши дизельні двигуни, мери сподіваються заохотити використання велосипедів і транспортних засобів, що працюють на електриці.

«Ні для кого не секрет, що у нас в Мехіко борються з подвійною проблемою – забрудненим повітрям і ускладненим рухом», – сказав мер Мігель Анхель Марчелла.

Переклад з данської Оксани Вергелес, для ІА ZIK.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-22 22:31 :18