п'ятниця, 2 грудня, 2016, 6:10 Світ
Путін допоміг суперникам в ОПЕК, – Рейтер

Президент Росії Володимир Путін допоміг врегулювати розбіжності між суперниками в ОПЕК Іраном і Саудівською Аравією заради угоди про скорочення видобутку нафти.

Про це повідомляє Рейтер.

Іран відмовлявся скорочувати видобуток нафти, заявляючи, що після скасування західних санкцій він повинен вийти на колишні обсяги видобутку. Саудівська Аравія, яка є фактичним лідером ОПЕК, наполягала на тому, що Тегеран теж повинен скоротити видобуток.

За даними агентства, Путін зрозумів, що Ер-Ріяд візьме на себе левову частку скорочень за умови, що не створиться враження, що королівство пішло на надто великі поступки Ірану, і що Тегеран, у свою чергу, не буде святкувати перемогу на Саудівською Аравією.

Перед зустріччю країн-членів ОПЕК Путін зателефонував президенту Ірану Хасану Рухані і допоміг згладити суперечності між суперниками. Після нього Рухані і міністр нафти країни Біжан Зангане звернулися за схваленням до верховного лідера Хаменеї. У підсумку Саудівська Аравія погодилася значно скоротити видобуток нафти, а Ірану дозволили трохи збільшити виробництво.

Нагадаємо, 30 листопада члени Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) домовилися про скорочення видобутку нафти на 1,2 млн барелів на добу, тобто їх видобуток знизиться на 4,5%. Це перше зниження видобутку сировини з 2008 року. Росія, яка не є членом ОПЕК, погодилася скоротити видобуток нафти на 300 тисяч барелів на добу. Скорочення видобутку заплановано на наступний рік.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 19:18:32