п'ятниця, 2 грудня, 2016, 10:29 Економіка
Індія стрімко вибивається у лідери імпортерів української пшениці
Пшениця. Фото: УНІАН
Пшениця. Фото: УНІАН

Індія, яка традиційно є найбільшим імпортером української соняшникової олії і гороху, може увійти і в трійку найбільших покупців української пшениці.

Про це пише ProAgro.

Недостатній обсяг і, як наслідок, високі внутрішні ціни на місцеву пшеницю в Індії зумовили нагальну потребу в імпорті зернових. Щоб зробити українську пшеницю більш доступною, уряд країни навіть знизив ввізне мито з 25% до 10%.

При цьому першу партію української пшениці – 52,1 тис. тонн – Індія імпортувала ще в червні. Згодом країна закупила ще 410,3 тис. тонн, а на сьогодні загальний обсяг поставок української пшениці в цю країну з початку року вже перевищив 1 млн тонн.

Примітно, що українська пшениця в поточному сезоні не тільки стрімко завойовує індійський ринок, а й успішно витісняє з нього свого основного конкурента – австралійське зерно, якого місцеві імпортери на сьогодні закупили вполовину менше.

Всього, за оцінкою експертів, Індія в поточному сезоні імпортує 3 млн тонн пшениці, і з них мінімум 2 млн тонн країна закупить в Україні.

Такий обсяг закупівель майже напевно забезпечить Індії місце в трійці провідних імпортерів української пшениці в поточному сезоні поряд з Таїландом, який поки що лідирує в цьому списку.

А ось Єгипет, який був основним покупцем українських зернових попередні кілька сезонів, останнім часом віддає явну перевагу російської пшениці. Тому, швидше за все, в цей раз не увійде навіть в ТОП-5 експортерів.

Раніше повідомлялося, що у липні-жовтні 2016 року Україна збільшила експорт пшениці.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 10:25:39