п'ятниця, 2 грудня, 2016, 10:21 Світ
Демократія «здає позиції» у світі, – міністр МЗС Великобританії готує доповідь
Міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон. Фото: ZIK/EPA/ETTORE FERRARI
Міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон. Фото: ZIK/EPA/ETTORE FERRARI

У промові у Королівському інституті міжнародних відносин Чатем-Хау міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон збирається заявити, що демократія «здає позиції» по всьому світу і що «культ сильної особи» зміцнюється, в результаті чого ставить під загрозу глобальний ліберальний порядок.

У своїй найближчій промові він стверджуватиме, що Великобританія за межами Європейського Союзу все ще може грати глобальну роль у запобіганні похмурого майбутнього, у якому сильні пожирають слабких, – інформує видання The Guardian.

Крім того, він попередить Росію про те, що Великобританія не буде нормалізувати відносини з Москвою або поступатися їй щодо України або Сирії, додавши, що він повністю підтримує Дональда Трампа, новообраного американського президента, який вимагає, щоб більшість країн-членів НАТО збільшили витрати на оборону.

Промова буде мати важливе значення у формуванні секретарства Джонсона, а також зміцненні його авторитету як такого, хто перебуває в центрі обговорень Кабінету з виходу Великобританії з ЄС.

З моменту несподіваного призначення його звинувачували у погіршення відносин з європейськими міністрами закордонних справ і віддаленні від ЄС.

Він сам був роздратований низкою звинувачень з боку Терези Мей та канцлера Філіпа Хеммонд у тому, що він підтримав повну амністію всіх нелегальних іммігрантів у Великобританії на час виходу Великобританії з ЄС. Проте, він сам заявив, що «імміграція була хорошою річчю для Великобританії у багатьох сенсах, але вона вийшла з-під контролю, який нам потрібно відновити».

У своєму виступі у Чатем-Хаус (він попередить: якщо Захід зазнає невдачі, то це ризик «повернутися до старої і більш жорстокої системи, де сильні пожирають слабких, де міць завжди права, а правила та інститути недоречні».

Стверджуючи, що світ, як і раніше, дивиться на Великобританію як на лідера, він скаже: «Ми повинні визнати, що в багатьох сферах світ не в добрій формі. У нас є культ сильної особи, у нас є демократія, яка «дає задніх», у нас є хвиля нестабільності на Близькому Сході від Іраку, Сирії і до Лівії. Яка відповідь Великобританії? Сховати голову у пісок? Рішуче – ні. Ми боремося проти недержавних суб’єктів, які дивляться на всю концепцію глобального ліберального порядку з презирством, і саме через це ми повинні подвоїти нашу рішучість, захистити та зберегти те, що є найкращого у міжнародному порядку».

Міністерство закордонних справ Великобританії ще чекає, щоб побачити, яку позицію займе у зовнішній політиці новий президента США і ступінь, у якій Трамп прагнутиме налагодити більш тісні зв’язки з Володимиром Путіним. Тому Джонсон не буде використовувати промову для того, щоб зруйнувати відносини з Путіним.

Він скаже: «Великобританія готова на жорстоку позицію з Росією. Так, Британія наполягатиме на рішучості у забезпеченні дотримання санкцій проти Росії за окупацію Криму та війні на сході України. І це Британія, яка була твердою у засудженні Росії у знищенні Алеппо. З усіх цих причин, ми не можемо нормалізувати відносини з Росією або повернутися до звичайних бізнес-відносин».

Росія, він повторить, все ще може отримати у світі визнання через «припинення бомбардувань Сирії, переконавши Асада до мирних переговорів, і дотримання Мінських угод в Україні».

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 11:55:49