четвер, 1 грудня, 2016, 18:22 Економіка
Україна відправила NASA конструкції першого ступеня ракети-носія

Державне підприємство «Південний машинобудівний завод ім. Макарова» відвантажило дві основні конструкції першого ступеня ракети-носія середнього класу Antares до Міжнародної космічної станції (МКС) в рамках контракту з NASA.

Ракети відвантажені із заводу в Миколаївський порт для відправлення до місця старту, повідомило Державне космічне агентство України.

«Замовник буде приймати вироби в американському порту в штаті Делавер», – сказали в космічному відомстві.

Нагадаємо, у жовтні ракетоносій Antares із вантажним кораблем Sygnus на борту здійснив успішний старт із Середньоатлантичного регіонального космопорту на острові Волопс, штат Вірджинія. Запуск ракети відбувся о 19:45 за місцевим часом (02:45 за Києвом).

Про те, що NASA готує до запуску ракету з українським двигуном повідомлялося на початку жовтня, проте його дату запуску кілька разів переносили.

Наступний запуск ракетоносія Antares з першим ступенем, який розроблений та виготовлений в Україні, заплановано на 30 грудня цього року.

Україна співпрацює з США за проектом Antares з 2008 року. З 2013 року в рамках програми виконано шість з восьми за контрактом з NASA рейсів: два пуски в 2013 році, три – в 2014 році, з них один невдалий, і один – в жовтні 2016 року.

До кінця 2018 року в рамках програми планується здійснити п’ять пусків ракети-носія Antares, з 2019 по 2024 рік – ще шість.

Основна конструкція першого ступеня ракети-носія спроектована державним конструкторським бюро «Південне» і виготовлена на «Південмаш».

Інтерфакс-Україна

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 11:15:18