четвер, 1 грудня, 2016, 17:45 Київ
У Києві вручили «абонемент на життя», який дозволяє врятувати 101 тисячу ВІЛ-позитивних
Акція «Абонемент на життя» до Всесвітнього Дня боротьби з ВІЛ/СНІД. Фото: Соколовська Інна/УНІАН
Акція «Абонемент на життя» до Всесвітнього Дня боротьби з ВІЛ/СНІД. Фото: Соколовська Інна/УНІАН

У столиці біля меморіалу «Червона стрічка» відбулося вручення «абонементу на життя», який дозволяє врятувати 101 тисячу ВІЛ-позитивних людей.

«Понад 70 тисяч людей в Україні не мають можливості вижити. Тому в 2017 році прийнято рішення забезпечити лікуванням 101 тисячі українців, хворих на СНІД», – заявив під час виступу голова Координаційної ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ Дмитро Шерембей, передає УНН.

За його словами, влада, заручившись фінансовою підтримкою міжнародних організацій, закупить для 101 тисячі хворих зі всієї України новітні ліки для антиретровірусної терапії (АРТ).

Зокрема, у Києві протягом 2017-2018 років новітній препарат шостого покоління, яким ще не лікують в Україні, будуть отримувати безкоштовно 1 300 пацієнтів.

Як зазначається, під час акції кожен охочий мав змогу пройти тестування на ВІЛ-інфекцію в мобільному пункті тестування.

Також згідно з статистичної довідки ВІЛ/СНІД, підготовленої Українським центром контролю за соціально-небезпечними хворобами МОЗ України, на обліку у закладах охорони здоров’я перебуває 132 714 ВІЛ-позитивних людей, хворих на СНІД – 37 912 осіб.

Згідно з довідки, у жовтні 2016 року в Україні офіційно зареєстровано 1 586 випадків ВІЛ-інфекції серед громадян України, серед іноземців випадки не реєструвались.

Нагадаємо, 1 грудня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 14:52:41