четвер, 1 грудня, 2016, 17:53 Події
Правоохоронці 30 країн завершили операцію з ліквідації міжнародної хакерської мережі
Фото: Національна поліція України
Фото: Національна поліція України

Правоохоронці 30 країн завершили міжнародну операцію з ліквідації кібермережі Avalanche, яка щодня інфікувала по всьому світу до півмільйона комп’ютерів.

Мережа функціонувала сім років, повідомив на прес-конференції генеральний прокурор Юрій Луценко.

«Організатор мережі – громадянин України, якого затримано в Полтаві. Він чинив збройний опір, маючи автомат Калашникова та бойовий пістолет», – сказав Луценко.

За його словами, правоохоронці всього світу припинили діяльність понад 220 серверів, заражених вірусом, заблокували 800 тис. доменів. Мережу використовували з 2009 року для розповсюдження вірусів, фішингу, спаму та відмивання грошей рекрутингових компаній. Доведені фінансові втрати по всьому світу – понад 100 млн євро.

Фото: Національна поліція України
Фото: Національна поліція України

«В Україні з 2014 року були залучені кіберполіцейські. Операція проводилася в Києві, Харкові та Полтаві. Вилучили близько $72 тис. та комп’ютерну техніку. Сьогодні суд визначить запобіжний захід затриманим. Йдеться про втручання у роботу комп’ютерів, відмивання незаконних прибутків», – додав Луценко.

За його словами, це перший помітний успіх українських правоохоронців на міжнародній арені, перша велика та успішна міжнародна спецоперація, яку провели Європол, ФБР, німецька та українська поліція.

Операція була розпочата ще у 2012 році, коли німецька поліція вперше зафіксувала хакерську активність.

Луценко додав, що успішність операції була визначена поправкою в закон про Нацполіцію, що дала можливість створити міжрегіональні підрозділи та запрацювати кіберполіції.

Як додав в. о. глави Національної поліції Вадим Троян, завдяки департаменту кібербезпеки МВС у суді можна буде довести будь-який епізод справ щодо різних IP-адрес.

«Вчора о 7-й ранку була дана відмашка і одночасно в різних країнах почались обшуки та затримання. З 27 підозрюваних в різних країнах затримані п’ять підозрюваних. З них затримано трьох українців (два на території України, один у Німеччині)», – сказав Троян, передає Еспресо.TV.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 10:28:22