середа, 30 листопада, 2016, 12:36 Політика
Законом стає тільки кожне десяте депутатське напрацювання, –­ експерти

Дев’ять з десяти законопроектів у Верховній Раді потрапляють у смітник. Законом стає тільки кожне десяте депутатське напрацювання у випадку, якщо його не доводиться переписувати. Чимало депутатів не відвідують засідань профільних комітетів, де саме й мали б розробляти закони.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

У парламенті VIII скликання майже 90% законопроектів не доходять до стадії голосування, або взагалі навіть не розглядаються у профільних комітетах. І цим теперішній склад ВРУ схожий на колег з попереднього скликання, у яких була така ж «результативність». Про продуктивність депутатів Ради у першій половині 90-х років, коли законом ставав кожен третій проект, нинішнім народним обранцям годі й мріяти. Тепер кількість переважає якість.

«Законопроекти реєструють десятками, але таких, що здатні принести реальне покращення, мало. Окрім того, ці проекти, подані депутатами, не корелюються з їхніми передвиборчими гаслами, програмами їхніх партій», – каже аналітик громадянської мережі «Опора» Олександр Неберикут.

У парламенті є близько сотні депутатів, на рахунку яких – жодного закону.

Інша доля – у законопроектів від Президента та уряду. «81% проектів, які до парламенту скерували з Адміністрації Президента України, стали законами. Для уряду цей показник становить 30%», – каже Неберикут.

Експерти стверджують, що інтереси АПУ в парламенті лобіюють керівники пропрезидентської фракції. Також на успіх можуть розраховувати законопроекти, які ухвалюють в авральному режимі.

«Це стається, коли виникають так звані пожежі у якісь сфері господарювання або суспільного інтересу. Тоді парламент ухвалює ініціативи точково», – наголошує Ольга Айвазовська, координатор громадської мережі «Опора».

У парламенті не всі депутати охочі до законотворчої роботи. Відвідуваність засідань профільних комітетів, де власне і розробляють законопроекти, «кульгає» так само, як й відвідуваність пленарних засідань. Чимало народних обранців просто не ходять ані до комітетів, ані до сесійної зали.

Серед тих, хто вирішив, що їхній обов’язок полягає лише у натисканні кнопок під час голосування – представник «Опоблоку» Юрій Бойко, член «Відродження» Олександр Пресман, нардеп від «Волі народу» В’ячеслав Богуслаєв. Саме ці депутати ніколи не ходили на засідання свого комітету. Лише раз бачили на засіданнях позафракційних Костянтина Жеваго, Андрія Білецького та опоблоківця Михайла Добкіна. Тих, хто не пропустив жодного засідання, лише півтора десятка, стверджують в «Опорі».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 12:49:10