середа, 30 листопада, 2016, 17:04 Політика
Захід ніколи повністю не відмовиться від співпраці з Росією, – політолог

Незважаючи на будь-які дії Росії щодо України чи інших держав, країни Заходу ніколи не припинять співпрацю з РФ. Адже таким чином вони можуть бодай частково впливати на непередбачувану політику керівництва цієї країни.

Таку думку директор Міжнародного інституту демократій Сергій Таран висловив у прямому ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 на телеканалі ZIK).

«Росія досі залишається під секторальними санкціями, які є болючішими для країни, ніж будь-які інші. Однак, поряд з цим, Захід ніколи повністю не припинить співпрацю з РФ, адже тільки так, на думку політиків, вони можуть стримати непередбачувану країну з диктатором на чолі», – зазначив Сергій Таран.

Наразі, продовжує експерт, Росія чекає на переформатування та зміни у зовнішній політиці США, що, безумовно, відбудеться після обрання нового президента. Відтак, поки це не відбудеться, вважає, експерт, не варто очікувати й на результати у Мінському процесі.

«Хоч Мінський процес є малорезультативним з погляду України, однак він вкрай необхідний для нас, щоб утримувати разом із Заходом спільний фронт проти Росії. Наразі ж українські дипломати ведуть дискусії щодо «дорожньої карти». Україна наполягає, що безпека має бути першочерговою, а вже потім – політичні питання. Зокрема, серйозні перемовини ведуться щодо формату місії, яка буде слідкувати за безпекою. Україна наполягає на тому, щоб це була серйозна озброєна місія», – зауважив експерт.

Нагадаємо, що під час засідання міністрів закордонних справ країн «нормандської четвірки, яке відбулося 29 листопада у Мінську, глава українського МЗС Павло Клімкін представив чергові докази російської агресії. Зокрема, він надав світлини безпілотного літального апарату Орлан-10, що перебуває на озброєнні в армії Російської Федерації. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 14:58:26