середа, 30 листопада, 2016, 15:09 Світ
Євросоюз засудив виконання смертного вироку у Білорусі
Фото: ZIK/EPA/JULIEN WARNAND
Фото: ZIK/EPA/JULIEN WARNAND

Європейський Союз засудив виконання протягом листопада двох смертних вироків у Білорусі щодо засуджених Івана Кулеша і Сергія Хмелевського.

«Тривале застосування смертної кари йде врозріз із заявою Білорусі про готовність співпрацювати з міжнародним співтовариством, у тому числі з ЄС», – йдеться в заяві офіційного представника Європейської зовнішньополітичної служби.

Крім того, справою Хмелевського займався Комітет з прав людини ООН, який довів до відома білоруської влади в серпні 2016 року, що він розглядає апеляційну скаргу.

«Європейський союз виступає проти смертної кари, яка не в змозі діяти як засіб стримування злочинності і являє собою неприйнятну заперечення людської гідності і недоторканності», – наголошується в заяві представника ЄВС.

У ньому підкреслюється, що «смертна кара не може бути виправдана ні за яких обставин».

Євросоюз в черговий раз закликав Білорусь, «єдину країну в Європі, що досі застосовує смертну кару» встановити без зволікання мораторій на приведення у виконання смертних вироків «як перший крок на шляху до скасування смертної кари», пише «Тиждень».

Раніше повідомлялося, що в Білорусі вдруге за рік виконали смертний вирок – винному у потрійному вбивстві жителю Лідського району Івану Кулешу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 06:26:53