середа, 30 листопада, 2016, 14:32 Події
Експерт пояснила, від чого залежить нова дата надання Україні безвізу

Україна виконала усі вимоги Євросоюзу, необхідні для надання безвізового режиму. І тепер залишається чекати, поки євроспільнота владнає свої внутрішні проблеми, пов’язані з механізмом призупинення дії безвізового режиму з окремими країнами.

Про це в  прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 19:00 на телеканалі ZIK) заявила політолог Юлія Осмоловська.

Політолог підкреслила, що цього та наступного тижня триватимуть консультації між європейськими інституціями щодо визначення механізму відкликання безвізового режиму з окремими країнами. Відтак, від успішності цих перемовин залежатиме термін надання Україні безвізу.

 «Поки що тривають консультації між Європарламентом, Європейською комісією та Радою Європи стосовно визначення компетенції кожної зі сторін  щодо механізму призупинення безвізового режиму. Відповідно до того, чим завершаться ці консультації, чи буде досягнуто консенсусу на наступному тижні, і можна буде прогнозувати, чи буде голосування в Європарламенті, як це поки що є в порядку денному».

Юлія Осмоловська, також відзначила, що Україна виконала усі вимоги ЄС щодо безвізового режиму: «Від нас не залежить нічого з того моменту, коли Україна виконала всі пункти домовленостей, і була дана рекомендація Європейської комісії надати безвізовий режим. А пізніше, влітку європейська сторона почала працювати над згаданим уже механізмом призупинення безвізу, і це суто внутрішні процеси, і від України там нічого не залежало». 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 19:08:21