середа, 30 листопада, 2016, 13:54 Суспільство
В Україні запрацювали мобільні пункти для проведення експрес-тестів на ВІЛ

У 12-ти найбільших містах України відкрили мобільні пункти, де можна безкоштовно та анонімно пройти експрес-тест на ВІЛ. Наша держава першою у Східній Європі приєдналась до інших сорока країн, де уже діє подібна практика.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне. Ранок» (щобудня о 07:00 на телеканалі ZIK).

Дев'ятнадцятирічна Яна розповідає: у неї ВІЛ з народження – дівчина успадкувала вірус від матері.

«Я не вважаю, що це якийсь вирок. Це звичайне захворювання, є відповідна терапія. Якщо її дотримуватись, то ВІЛ не буде прогресувати і ніколи не перейде у стадію СНІДу», – каже Яна.

Таких як Яна в Україні налічується більше двохсот тисяч осіб. Та майже половина із них навіть не здогадуються про свою недугу.

Однак тепер ця ситуація може кардинально змінитись. Адже в Україні запрацювали перші у Східній Європі мобільні пункти, де перевіритися на ВІЛ можна за 15 хвилин. До того ж, тест безкоштовний та анонімний. Поблизу пабів, клубів та вишів великих міст України чергуватимуть спеціальні міні-автобуси із усім необхідним обладнанням. Таким чином хочуть насамперед привернути увагу молоді.

«Насправді в Україні епідемія достатньо серйозна. Я вважаю, що кожна людина, віком від 17-ти до 39 років, повинна проходити такі тести кожні півроку», – зазначає директор UNAIDS в Україні Яцек Тишко.

Загалом безплатні експрес-тести проводять у дванадцяти найбільших містах України. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 19:30:15