середа, 30 листопада, 2016, 11:45 Суспільство
Учні понад 130 українських шкіл вчитимуться програмувати під час глобальної «Години коду»
Фото: inlviv.net
Фото: inlviv.net

З 5 до 11 грудня у школах по всьому світу пройде «Година коду» – щорічна кампанія, метою якої є промоція програмування серед дітей. Цьогоріч до акції доєднаються більш як 130 українських шкіл зі Львова та Києва.

Про це пише проект The Ukrainians.

Година коду є глобальним заходом, який залучає десятки мільйонів учнів у більш, як 180 країнах світу. Одногодинний курс доступний більш, як 45 мовами. Глобальний рух підтримав Барак Обама, Білл Гейтс, Марк Цукерберг і чимало інших знаменитостей.

Координатор акції «Година коду» в Україні, засновниця ІТ-школи LITS Анна Косарєва зауважує, що сьогодні майже у кожній школі України, навіть у найвіддаленіших селах, є комп’ютерний клас, але навчальну програму складено з основ роботи у Word і Excel. На її думку, це зовсім не те, чим мають займатися школярі впродовж десяти років.

«Година коду» стала популярною у 180 країнах саме через свій унікальний формат, який чудово допомагає відчути себе програмістом. У формі гри та зі зрозумілими інструкціями дитина за одну годину вчиться писати декілька лінійок коду, відразу бачить результат своєї роботи і пишається зробленим. У багатьох дітей після цього з’являється щирий інтерес продовжувати навчання, а інші просто розширюють свій світогляд. При цьому все це абсолютно безкоштовно», – говорить Анна Косарєва.

За словами координатора проекту, цьогоріч до нього залучили 130 українських шкіл.

Анна Косарєва зауважує, що ІТ-індустрія – це та галузь, де людина гарантовано може самореалізуватися і багато заробляти.

«У нашій індустрії настільки цінують ініціативних спеціалістів, що їм дають можливість не лише багато заробляти, а ще й робити дуже важливі й відповідальні завдання… Є Data Sience – дуже культова професія, і на ринку великий попит на таких спеціалістів. Для неї можна брати економістів і працівників банків. У них правильно налаштований мозок на таку роботу…

Не обов’язково мучити себе програмуванням. Якщо продаєш усе життя – приходь продавати в ІТ. Журналіст? Компаніям потрібні контент-менеджери, потрібні сильні люди у відділи піару. Якщо людина емпатична, то може стати хорошим дизайнером або рекрутером. Якщо ж багато років обіймала керівні посади і має досвід побудови бізнесу, то їй нема сенсу вчитися програмувати», – додає Анна Косарєва.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 14:56:28