середа, 30 листопада, 2016, 12:51 Події
Турчинов підтримує введення візового режиму з Росією
Секретар РНБО Олександр Турчинов. Фото: nv.ua
Секретар РНБО Олександр Турчинов. Фото: nv.ua

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов вважає, що Україна повинна ввести візовий режим з Росією з міркувань безпеки.

Про це він розповів в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна, передає «Тиждень».

«Моя думка, – так (потрібно вводити візовий режим, – ред.). На жаль, Міністерство закордонних справ у нас поки не підтримує цю позицію. Вони апелюють до захисту інтересів наших громадян. У нас дійсно багато гастарбайтерів в Росії. Так, можливо не через найкращі життєві обставини вони змушені були туди виїхати. Але я хочу сказати очевидну річ: у нас йде війна з Росією. І ми жорстко повинні контролювати будь-яке переміщення через українсько-російський кордон», – сказав він.

За словами Турчинова, спецслужби Росії активно працюють з усіма групами українських громадян на їхній території.

«І якщо для них людина становить інтерес, вони розпочинають вербувальну роботу. Якщо він має мужність відмовитися, його просто кидають за ґрати, розповідаючи, що він злочинець або диверсант ГУР МО України. Я думаю, що саме така провокація відбулася проти українського журналіста Сущенка та багатьох інших», – сказав Турчинов.

Він додав, що дуже багато російської агентури працює проти України, маючи право вільно пересуватися через кордон.

«Сьогодні наші країни розділяє не межа, а лінія розмежування з агресором, яку вони в будь-який момент можуть перетворити в лінію фронту. Тому ми повинні жорстко контролювати будь-який перетин кордону. І візи – це один з інструментів контролю. Потрібна не тільки віза, а й чіткі правила перетину україно-російського кордону з фіксацією і перевіркою всіх, хто її перетинає», – сказав секретар РНБО.

Він нагадав, що зараз в’їзд і виїзд відбувається за закордонними паспортами.

«Але, ще раз повторю, нам потрібна дуже жорстка візова політика з Росією, при всіх проблемах українців, які перебувають в РФ, ми повинні виходити з інтересів країни. Безвізовий режим у нас повинен бути з Європою, а візовий режим, без будь-яких винятків – з Росією», – сказав він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 22:43:55