середа, 30 листопада, 2016, 16:02 Економіка
Скасування мораторію на вивезення деревини економічно невигідне Україні, – експерт
Деревина. Фото: DT.ua
Деревина. Фото: DT.ua

Заборона експорту деревини дає можливість залучити в українську економіку близько 5 мільярдів євро протягом десяти років. Натомість, кредит, який взамін пропонує ЄС, становить всього 600 млн євро.

Про це йшлося в ефірі «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 19:00 на телеканалі ZIK).

Експерт наголосила, що навіть виходячи з суто економічних інтересів, скасування мораторію на експорт сировини для деревної промисловості невигідне Україні: «Давайте розглянемо економічний аспект цієї вимоги: зараз той обсяг деревини, яка заборонена до вивозу, обробляється українською промисловістю.  Додана вартість від обробки деревини становить  400 – 500 млн євро. Заборона, яка зараз діє, розрахована на 10 років.  Якщо відміняємо заборону, в обмін отримуємо 600 млн євро як кредит,  який ще треба віддавати. Свою обробну промисловість ми позбавляємо можливість працювати з сировиною. Тобто, ми маємо додану вартість в розмірі 5 млрд євро плюс робочі місця в обмін на 600 млн євро фінансової допомоги. З економічної точки зору це дуже спірне питання».

Юлія Осмоловська підкреслила, що відмова або згода України скасувати мораторій не вплине на рішення ЄС щодо безвізового режиму: «Безпосередньої прив’язки  до надання чи ненадання безвізового режиму тут немає.  Однак, якщо не скасуємо мораторій – то це означатиме ще один крок назад в діалозі між Україною та ЄС. Крім цього, не зовсім зрозуміло як Президент буде виконувати свою обіцянку скасувати мораторій, адже є сумніви, що в парламенті для цього назбираються голоси. Таким чином, Президент може поставити себе в незручну ситуацію перед європейськими установами».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 19:09:28