середа, 30 листопада, 2016, 14:57 Світ
Росія вирішила боротися із країнами, які підтримають польсько-українську декларацію пам’яті
Держдума Росії. Фото: business-tv.com.ua
Держдума Росії. Фото: business-tv.com.ua

У Держдумі РФ вважають, що Декларація пам’яті і солідарності, прийнята сеймом Польщі та Верховною Радою України щодо подій Другої світової війни, суперечить нормам міжнародного права.

«Політики обох країн намагаються затушувати проблеми своїх взаємин, демонструючи бажання «дружити проти спільного ворога». Цією провокацією вони не тільки завдають непоправної шкоди відносинам з Росією, а й підривають непорушність власних кордонів», – наголошується в заяві, прийнятій в Держдумі в зв’язку з із зазначеною декларацією у середу.

Депутати Держдуми занепокоїлися тим, що поляки і українці проводять ревізію початку і підсумків Другої світової війни.

Тепер Держдума буде ставитися до будь-яких спроб спиратися на факт прийняття Декларації пам’яті і солідарності з боку третіх країн і міжнародних організацій як до «ворожих дій стосовно РФ з усіма витікаючими наслідками для взаємин».

У документі парламент країни-агресора «закликає парламенти США і Великобританії, наших союзників у Другій світовій війні, приєднатися до цієї заяви».

У свою чергу, глава комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції і зв’язків зі співвітчизниками Леонід Калашников заявив, що в цій декларації прописані положення, націлені на те, щоб переоцінити і Ялтинські угоди, і Нюрнберзький трибунал.

Нагадаємо, в декларації, прийнятій раніше сеймом Польщі і Верховною Радою України, йдеться про історичну жертву народів Польщі та України заради захисту свободи і незалежності.

«Представники сейму Польщі та Верховної Ради України спільно і одночасно приймають декларацію, щоб вшанувати пам’ять мільйонів жертв, які зазнали наші народи під час Другої світової війни, і засудити зовнішніх агресорів, які намагалися знищити нашу незалежність», – наголошується в документі, повідомляє delo.ua.

Парламенти двох країн заявили, що наслідком підписання пакту Молотова-Ріббентропа 23 серпня 1939 року стала окупація Польщі Німеччиною та СРСР і репресії проти українського і польського народів.

Нагадаємо, Верховна Рада наприкінці жовтня прийняла спільну з польським сеймом декларацію пам’яті та солідарності. За це проголосували 243 депутати.

Презентуючи документ, голова Верховної Ради Андрій Парубій нагадав, що польський сейм голосуватиме за цей же документ одночасно з українським парламентом і заявив, що ця декларація є відповіддю на російську агресію проти України, Польщі та всього західного світу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-23 10:17:38