середа, 30 листопада, 2016, 14:19 Львів
Перевізники Львівщини погрожують їхати до Києва – вимагати монетизації пільг
Фото: lviv.vgorode.ua
Фото: lviv.vgorode.ua

Автобусні перевізники вимагають впорядкувати пільгові перевезення пасажирів та запровадити на Львівщині пілотний проект щодо монетизації пільг. Заявляють, що готові їхати до Києва відстоювати свої інтереси.

Про це 30 листопада на прес-конференції заявив голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка.

«Зараз пільгові перевезення покладені на плечі перевізників», – заявив І.Велійка.

Він повідомив: спільно з ЛОДА перевізники напрацювали пілотний проект з монетизації пільг у Львівській області, його схвалило Мінінфраструктури, однак далі справа не пішла.

«Сподіваємось, до кінця року на якийсь результат вийдемо. Якщо нічого не буде зроблено – усі налаштовані по-бойовому, щоб відстоювати свої інтереси щодо впорядкування пільгових перевезень. Готові виїжджати до Києва, щоб на рівні Уряду це питання було врегульовано. На місцевому рівні вирішити його неможливо», – заявив І.Велійка.

Голова Львівської обласної організації профспілки працівників автотранспорту та шляхового господарства Юрій Кривенко повідомив, що на Львівщині 713 тис. мешканців користуються правом безкоштовного проїзду у громадському транспорті. На відшкодування за їх перевезення потрібно виділяти 240 млн грн у рік. У 2016 році держава припинила фінансувати перевезення пільговиків, передавши повноваження на місця, однак таких грошей немає у місцевих бюджетах. З обласного бюджету було виділено лише 15 млн грн на ці потреби.

Зі слів Ю.Кривенка, перевізники пропонують, аби кошти виділялися адресно людям, які мають право пільгового проїзду. Якщо ж коштів буде виділено не достатньо, ці пасажири мали б платити за проїзд.

Зі слів директора ТзОВ «МІРА і К» Миколи Шкургана, у Львові цьогоріч було виділено 10 млн грн на компенсацію пільгових перевезень, а потреба – 90 млн грн.

Відтак перевізники вимагають на законодавчому рівні впорядкувати ситуацію з пільговими перевезеннями.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 12:34:39