середа, 30 листопада, 2016, 12:31 Економіка
ОПЗ все ще хоче купити Коломойський, – керівництво заводу
Одеський припортовий завод. Фото: Теняков В’ячеслав/УНІАН
Одеський припортовий завод. Фото: Теняков В’ячеслав/УНІАН

Чим ближче чергова дата приватизації Одеського припортового заводу (ОПЗ), тим більше руху навколо заводу і чуток про потенційних покупців. На даний момент завод все ще хоче купити Ігор Коломойський. Заявку на участь в конкурсі вже подало ПрАТ «Укрнафтобуріння», пов’язане з Коломойським і Хомутинником.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав перший заступник директора ОПЗ Микола Щуріков.

За його словами, другий претендент на ОПЗ – це група DCH бізнесмена Олександра Ярославського.

«За наполегливим чуткам, Ярославський купить ОПЗ для Коломойського, який сам не може. По-перше, тому що вільних грошей у нього зараз не багато, з огляду на проблеми з Приватбанком. А, по-друге, Коломойський все ще судиться за купівлю ОПЗ в 2009 році. Нагадаю, що тоді Тимошенко скасувала конкурс, де «Нортіма» Коломойського купила ОПЗ за $500 млн. Але не можна виключати, що Ярославський купить ОПЗ і для себе. А може бути навіть для своїх російських партнерів, які зі зрозумілих причин не можуть бути допущені до конкурсу», – зазначив Микола Щуріков.

За його словами, «ходять наполегливі чутки» про наміри польської компанії, яку в ЗМІ вперто пов’язують з АП, взяти участь у приватизації.

«При цьому серйозних намірів у поляків немає і, швидше за все, їх використовують, щоб заблокувати результати конкурсу якщо щось піде всупереч розуміння влади. Все це абсолютно не вписується в концепцію гучних заяв Прем’єр-міністра, профільних міністрів і глави Фонду держмайна, що Одеський припортовий завод стане першим підприємством, яке буде продано іноземним інвесторам. Ярославський з Коломойським не схожі на таких інвесторів», – пише Щуріков.

На його думку, польська компанія – скоріше для балансу сил, ніж реальний покупець.

«Тому глава ФДМУ Білоус і Прем’єр-міністр Гройсман вмовляють потенційних покупців з Оману подати заявку. Гройсман та Білоус розуміють, що з ними буде, якщо завод купить не обіцяний іноземний інвестор. Покупець з Оману вже підписав договір про конфіденційність, але фінальне рішення так і не прийняв. Це ті самі араби, під яких ОПЗ в ціні «опускав» Саакашвілі. Тоді своїм бурхливим діяльністю він їх злякав, плюс змінилася ситуація на світових ринках добрив і вони передумали. Нагадаю, що аукціон відбудеться 14 грудня. Стартова ціна – 5,16 млрд грн (близько $201 млн), крок торгів – 150 млн грн. Ще рік назад до «реформ» і «боротьби з корупцією» Саакашвілі завод коштував рівно в два рази дорожче і приносив прибуток державі», – підсумував перший заступник керівника заводу.

Раніше повідомлялося, що Одеський припортовий завод продаватимуть 14 грудня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 17:10:56