середа, 30 листопада, 2016, 13:43 Суспільство
Назарію Яремчуку сьогодні могло б виповнитися 65
Назарій Яремчук. Фото: photospilka.com
Назарій Яремчук. Фото: photospilka.com

30 листопада 1951 року народився український естрадний співак, народний артист УРСР Назарій Яремчук.

Він відомий насамперед виконанням українських пісень – «Незрівняний світ краси», «Чуєш мамо», «Якщо мине любов», «Зачаруй», «А матіоли цвіт» «Червона рута», «Водограй», «Смерекова хата», «Стожари», «Гай, зелений гай», «Родина», «Я піду в далекі гори», «Пісня буде поміж нас», «Писанка», «Гей ви, козаченьки», «Я ще не всі тобі сказав» та інші.

Крім того, разом зі своїми друзями-співаками Назарій знявся в музичних стрічках «Червона рута», «Виступає ансамбль «Смерічка» під керуванням Левка Дутковського», «Стартує пісня», «Ти плюс я – весна» та «Червона рута. 10 років по тому», пише Вікіпедія.

Упродовж мистецького життя артист здійснив гастрольні поїздки по всіх республіках колишнього Радянського Союзу, неодноразово був учасником тодішніх пісенних фестивалів – «Київська весна», «Московські зорі», «Кримські зорі», «Білоруська осінь», «Білі ночі», «Мерцішор», «Вогні магістралі-77» та деяких інших. Разом із ВІА «Смерічка» був учасником культурної програми ХХП Олімпійських ігор у Москві, Першого міжнародного фестивалю політичної пісні та всіх визначних тогочасних форумів, що проводилися у державі.

Назарій Яремчук підтримав, благословив і спрямував на нелегку пісенну стежину чимало молодих виконавців. З-поміж Оксану Пекун з Тернополя, Світлану Зайченко з Житомира, Жанну Боднарук з Чернігова, Ніну Шестакову з Харкова, Інесу Братущик, Ореста Хому та Ірчик зі Львова, Богдана Сташківа з Івано-Франківська, Миколу Романова з Києва, Ольгу Добрянську, Аллу Наталушко та Леоніда Корінця з Чернівців.

1993 року Назарій Яремчук дізнався, що хворий на рак. У 1995 році друзі допомогли йому виїхати в Канаду, сподіваючись, що західна медицина зможе допомогти. Але операцію зробили занадто пізно, і вона не допомогла.

Та, навіть важко хворим, Яремчук продовжував виступати. Після повернення в Україну Назарій з’явився на вечорі Юрія Рибчинського, і всі відзначили, як він схуд.

30 червня 1995 року після довготривалої хвороби Назарій Яремчук помер у Чернівцях. Співака поховали на центральному кладовищі Чернівців, пише Вікіпедія.

У березні 1996 року Указом Президента України Назарію Яремчуку посмертно присуджено Державну премію України ім. Т. Г. Шевченка.

Меморіальні дошки Назарію Яремчуку встановлено на будинках, де жив співак в Чернівцях, Чернівецької обласної філармонії, Вижницького палацу культури тощо. Також у Чернівецькій філармонії створено музей-кімнату Н. Яремчука.

У 2000 році у Тернополі іменем Н. Яремчука названо школу-ліцей № 6.

На честь Н. Яремчука названі вулиці в Чернівцях, Вижниці, Тернополі та багатьох інших населених пунктах України.

На його честь також названо 101 курінь УПЮ імені Назарія Яремчука.

У 2003 році створено Пісенний фестиваль «Родина» імені Назарія Яремчука, засновниками якого є його сини заслужені артисти України Дмитро Яремчук та Назарій Яремчуки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 11:13:46