середа, 30 листопада, 2016, 21:51 Політика
Навчання поблизу Криму можуть спровокувати загострення конфлікту, – Маломуж

Проведення Україною військових навчань поблизу Криму може спровокувати Кремль на загострення конфлікту з використанням зброї, попередньо завезеної на півострів.

Про це в  прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 19.00 на телеканалі ZIK) заявив колишній голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж

Зокрема, він відзначив, що Росія використає навчання українських військ поблизу окупованого півострова для інформаційної пропаганди: «в першу чергу, Путін буде намагатись використати цю ситуацію для інформаційної війни. І він хоче не лише українців але й Європу поставити перед фактом, що ми проводимо навчання, як він вважає, на межі з кордоном Росії. За його версією, це має загрожувати суверенітету Росії і таким чином він розв’язує собі руки спочатку застосовуючи інформаційні ресурси, пізніше – дипломатичні, а потім  - загрожуючи реальними військами. Недаремно він за дві доби перемістив в Крим і системи С300 і інші засоби. Ще раніше подібні засоби він розмістив по всьому Криму».

Водночас, Маломуж переконаний, що Путін може використати цю ситуацію для загострення конфлікту: «Я думаю, що він не буде безпосередньо застосовувати силу.  Але може використати «турецький варіант». Як турки збили російський літак, вони можуть сказати, що ракета начебто залетіла в нейтральні води але на території Росії або на території Криму по версії Путіна. І тоді будуть пуски по збиттю. А це вже може бути привід до якоїсь регіональної війни. Це надзвичайно складна ситуація».

Також, розвідник визначив, що навчання такого формату проводити необхідно, однак подалі від кордону з Росією, щоб не провокувати Путіна: «ЦІ навчання треба обов’язково проводити, але вони не повинні бути відверто провокативними і проводитись на кордоні. Це ми даємо привід для такої потужної пропаганди Путіна і не дай Бог спровокуємо якісь конкретні воєнні операції. Адже тоді знеціниться все – і наші дипломатичні зусилля, і Мінський процес. Тоді все перейде в фазу холодної або й гарячої війни».

Нагадаємо, Повітряні Сили Збройних Сил України планують провести науково-дослідні навчання, під час яких будуть проведені повітряні стрільби у південній частині України. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 20:04:10