середа, 30 листопада, 2016, 11:43 Економіка
Китай пропонує створити в Україні сільськогосподарську біржу
Зерно. Фото: blogspot.com
Зерно. Фото: blogspot.com

Китай зацікавлений у відкритті сільськогосподарської товарної біржі в Україні.

Про це йшлося під час робочої зустрічі президента Української аграрної конфедерації, народного депутата Леоніда Козаченка з топ-менеджерами Міжнародної товарної біржі Цзіліня (JICE), інформує офіційний сайт конфедерації.

За словами керівників JICE, ідея полягає у тому, щоб створити в Україні біржу, де продавати свою продукцію та хеджувати цінові ризики могли б не лише великі компанії, а й середні фермери. Таким чином сільгоспвиробники могли б укладати контракти за більш вигідною ціною.

«Пропозиція JICE є цікавою, оскільки в Україні наразі мають можливість продавати свою продукцію на міжнародних біржах лише великі компанії з обсягами виробництва у понад $50 млн на рік. Середні ж компанії із обсягами, наприклад, у $1 млн на рік такої можливості не мають. Саме тому подібна товарна біржа, яка б могла стати корисною українським фермерам», – заявив Леонід Козаченко.

Проблема середніх компаній у тому, що вони не мають досвідчених фахівців для укладання ф’ючерсних контрактів на міжнародних біржах, також не можуть самостійно формувати великі експортні партії, наголосив президент УАК.

«Ми домовилися з представниками JICE обмінятися детальною інформацією про те, як вони бачать реалізацію подібного проекту в Україні. Українська аграрна конфедерація відстоює інтереси українських виробників, тому процес попередніх переговорів дуже важливий», – зазначив Леонід Козаченко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 19:32:07